Anasayfa Haber 10 ekimde insan hakları,ve barış katledildi.

10 ekimde insan hakları,ve barış katledildi.

Paylaş

10 ekim Ankara katliamı  10 aralıkta  Ankara katliamının gerçekleştiği alanda anıldı.İlk konuşmayı katliamda öldürülen Dicle’nin Babası Faik Deli yaptı.katliamdan bu güne 2 ay geçti,yıllarda geçse, bu katliamın siyasal sosyal sonuçları,demokrasisinin  yüz karası olarak kalmaya ,anılmaya devam edecektir.

ayrıntılar  gelecek

 

‘Ankara katliamı hesapsız kapanmayacak’

 

ANTEP 102 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara katliamı ikinci ayında emek ve demokrasi güçleri tarafından Antep’te protesto edildi. KESK Antep Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez, “10 Ekim davası hesapsız kapanmayacak. Emek, demokrasi ve barış mücadelemiz sürecek” dedi.

Ankara Katliamı ikinci ayında Antep’teki KESK, DİSK, TTB ve TMMOB üyeleri tarafından Gar Meydanı’nda protesto edildi. “Katliamlara sessiz kalmayacağız, boyun eğmeyeceğiz, direneceğiz” ve “Unutursak vicdanımız kurusun” pankartlarını taşıyan sendika ve meslek örgütü üyeleri “Bîjî biratîya gelan”, “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” ve “Ölmesin analar, ağlamasın çocuklar” sloganlarını attı.
Katliamda yaşamını yitirenler anısına saygı duruşunda bulunulması sonrası KESK Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez tarafından açıklama yapıldı. Ersönmez açıklamasında “10 Ekim davası hesapsız kapanmayacak. Emek, demokrasi ve barış mücadelemiz sürecek. Bizler tam savaşın ortasında emek, barış ve demokrasi dediğimiz için bize bedel ödetildi” dedi.

AKP Hükümeti’nin izlediği tekçi, ırkçı, ayrımcı ve mezhepçi siyaset ekseninin Suriye başta olmak üzere Ortadoğu’daki sorunları derinleştirdiğini de kaydeden Ersönmez, “Yıllardır kültürel, sosyal, siyasal ve ekonomik olarak en yoğun ilişkimizin olduğu Rusya ile geldiğimiz nokta ortadır. Yanlış dış politika sonucu, Rusya ile yoktan bir savaş iklimine girdik. IŞİD, El Nusra, El Kaide, Şam Cephesi ve daha birçok çeteci paramiliter güçlere direk veya dolaylı olarak destek ve yardım nedeniyle ülkeler kan gölüne çevrildi” diye konuştu.

Açıklama alkış ve sloganlar ile son buldu.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here