Anasayfa Forum Demirtaş Mal Varlığını Açıkladı: Yüzlerce Kitap, Binlerce Mektup

Demirtaş Mal Varlığını Açıkladı: Yüzlerce Kitap, Binlerce Mektup

Paylaş

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş mal varlığını açıklayan Demirtaş, Ankara Hukuk Fakültesi’nden aldığı diplomayı da paylaştı.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş mal varlığını ve diplomasını paylaştı.

Mal varlığını Twitter hesabından açıklayan Demirtaş, şu paylaşımda bulundu:

“Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin adaylara yaptığı mal varlıklarını açıklama çağrısı bana da ulaştı. Mal varlığımı açıklıyorum:

300 bin TL değerinde bir konut.

55 bin TL değerinde, 2013 model bir otomobil.

Yüzlerce kitap, binlerce mektup.

Ve bir diploma”

Muharrem İnce de açıklamıştı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de, Hakkari’de düzenlediği mitingde mal beyanını basın mensuplarıyla paylaşmıştı.

İnce’nin mal beyanına göre 2 milyon 206 bin liralık mal varlığı bulunuyor. İnce çiftinin bankalardaki 4 ayrı hesabında bulunan paranın miktarı ise 100 bin lira.

Ayrıca hesaplarında; 20 bin ABD doları ve 30 bin euro bulunuyor. İnce çiftinin 40 bin lira değerinde 225 gram altını da var. Muharrem İnce’nin iki ayrı bankaya da 31 bin 200 lira kredi borcu bulunuyor.

Muharrem İnce ve eşinin; 100 bin lira değerinde Edirne’de bir evleri, toplam 200 bin lira değerinde Elmalıkköyü ve Gaziosmanpaşa Mahallesinde iki ayrı tarlaları, Fevziçakmak Caddesi’nde 150 bin lira değerinde bir evleri, Elmalıkköyü’nde 300 bin lira değerinde içerisinde bir evin bulunduğu arsaları, merhum babasından kalma tarla hissesi ile Ankara Çankaya’da 600 bin lira değerinde bir evleri bulunuyor.

İnce çiftinin kredi borcu süren 109 bin lira değerinde 2016 model BMW marka otomobilleri , yine kredi borcu süren 2012 model 80 bin lira değerinde Mercedes marka bir otomobilleri ile 328 bin lira değerinde 2015 model BMW marka bir otomobilleri var.

3 tabanca bir tüfek

Muharrem İnce’nin ayrıca 2 bin lira değerinde Baretta, 8 bin lira değerinde Sig Sauer ve 5 bin lira değerinde Colt marka olmak üzere üç tabancası ile beş bin lira değerinde CZ marka bir tüfeği bulunuyor. (TP)

Bianet

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here