30 Mart Kızıldere Katliamı 44 yıldır Devrimcilerin soğutulamayan nefesi

Paylaş

Özgürlükçü sol :Türkiye devrimci tarihi açısından 44 yıldır unutulamayan Kızıldere Katliamını bir kez daha hatırlamak,Onları anmak,her sosyalistin,devrimcinin borcudur.Bugün her zamankinden daha fazla  dayanışmaya ve birliğe ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçerken,Kızıldere’den bize kalan dayanışmanın mirası ,mücadelenin kararlılığıdır.

Sosyalist hareketin dağınıklığı ayrışması saflaşması her tarihsel dönemde farklı gerekçelerle,yada nedenlerle devam ediyor olması, bugün içinden geçmekte olduğumuz süreç açısından mazeret olamayacak kadar ortada da durmaktadır.Siyasi iktidara muhalif olan bütün kesimler bertaraf edilirken,Kürtler son yüzyılın en büyük katliamı ile karşı karşıyadırlar..

7 Haziranda HDP ile ortaya çıkan tarihsel buluşmanın siyasi iktidarı nasıl sarstığını hep birlikte gördük.AKP nin bu duruma saldırganlığı ve sonrası gelişmelerde,ortaya çıkan gerçek şu ki Artık bize 7 Haziran öncesinden ortaya koyduğumuz dayanışma  ve mücadele yetmemektedir. Kızıldere den aldığımız referansla daha büyük tarihsel buluşmaya ihtiyaç vardır.

Bu duygularla On ‘ları saygıyla anıyoruz.images

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here