Anasayfa Haber 35. TÜYAP Kitap fuarının teması ‘Felsefe ve İnsan’

35. TÜYAP Kitap fuarının teması ‘Felsefe ve İnsan’

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- Bu yıl otuz beşincisi düzenlenecek olan TÜYAP Uluslararası Kitap Fuarı 12-20 Kasım tarihleri arasında Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşecek.
Yuet içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayın evi ve Sivil Toplum Kuruluşunun katılması beklenen fuarda, dokuz gün sürecek etkinliklerin yanı sıra çocuklar için atölyeler ve yazarların katılımıyla söyleşiler gerçekleştirilecek. Ayrıca fuar süresince gerçekleşecek imza günleriyle yazarlar okurlarıyla buluşacak.

Fuarın onur yazarı Ionna Kuçuradi   

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla, Filozof Akademisyen Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın “Onur Yazarı” olarak belirlendi. Fuar süresince, Kuçuradi’nin yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli paneller ve etkinlikler düzenlenecek.
35. Kitap Fuarının teması ise “Felsefe ve İnsan” olarak açıklandı. Tema kapsamında İstanbul Kitap Fuarı yurt içinden ve yurt dışından yazarları konuk edecek. Fuar, tema kapsamında Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi’nin ve diğer yazarların katılımıyla çeşitli kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here