Anasayfa Spor 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Voleybol Turnuvası

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Voleybol Turnuvası

Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Voleybol Turnuvası” bugün Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak’ın katılımı ile start aldı. 22 takımla 264 sporcunun katıldığı turnuva, 7 Mart günü sona erecek. Kentte bulunan sivil toplum örgütleri, sendikalar, belediye çalışanları, lise öğrencileri ve üniversite öğrencilerinden kadınların oluşturduğu 22 takım 264 sporcunun yarışacağı “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Voleybol Turnuvası” Kayapınar Belediyesi Amed Spor Tesisleri’nde başladı. Turnuvanın ilk karşılaşması Tigris Gençlik Kulübü – Kayapınar Belediyespor arasında oldu.

680x680nc-dyb-02-03-15-belediye-turnuva1

“Kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini durduralım” ve “Sporla özgür yaşamı inşa ediyoruz” pankartlarının asıldığı ve çok sayıda sporseverin izlediği turnuvanın açılış konuşmasını Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak yaptı. Mücadele edecek tüm sporculara başarılar dileyen Kışanak, sporun insanı hayata daha dinamik olarak hazırladığını ve kolektif bilincin ortaya çıkmasını sağladığını vurguladı.

8 Mart’ın kadınlar açısından özgürlük ve eşitlik mücadelesini simgelediğini ifade eden Kışanak, “Kadınlar her geçen gün bu mücadelelerini biraz daha yükseltiyor. 8 Mart ayrıca kadın dayanışmasını güçlenmesidir. Böylesi bir günde sizlerin de takımlar oluşturarak bu turnuvada yer alması bizleri sevindiriyor. Ayrıca bu turnuvada yer almanız kadın özgürlüğünün iddiasını ortaya koyuyor” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here