Anasayfa Gençlik 8 Mart standı açan öğrencilere müdahale eden polisler 6 kişiyi gözaltına aldı.

8 Mart standı açan öğrencilere müdahale eden polisler 6 kişiyi gözaltına aldı.

Paylaş

Ankara Üniversitesi’nde 8 Mart standı açan öğrencilere müdahale eden polisler 6 kişiyi gözaltına aldı. Polisler üzerinde ‘hayır’ yazılı küçük kekler bulunan standı tekmelerken güvenlik görevlileri de hayır yazılı balonları patlattı.

Cebeci’de Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden bir grup kadın ‘Sokaklarımızı, mahallemizi, okullarımızı, ağaçları her yeri mor’luyoruz” çağrısıyla etkinlik düzenledi. İletişim Fakültesi önünde etkinlik için stant açan kadınlar, üzerinde ‘Hayır’ yazılı küçük kekleri dağıttı.  Stantta kadınlar el işleri hazırlıyor ve bunları sergiliyordu.

POLİSE KEK İKRAMI

Okulun özel güvenliği gelerek grubu “Burada masa açabilmeniz için rektörlükten 15 gün önceden izin almanız gerekiyor” dedi. Öğrenciler “Stant  açmasak çimlerde otursak yine engel mi olacaksınız” diye sorunca güvenlik görevlileri karşılık vermeden uzaklaştı. Bir süre sonra da kampüse giren çevik kuvvet geldi. Bir kadın polislere kek ikram etmek istedi, ancak polisler almadı.

Daha sonra polisler keklerin de olduğu masayı tekmeleyerek etkinliğe katılan 6 kadını gözaltına aldı. Üniversitenin özel güvenlik görevlileri ise kadınların 8 Mart etkinliği için astığı balonları patlattı.

Çevik ekipleri ise “Yaptığınız faaliyet yasal değil” diyerek gruptaki öğrencilerin dağılmalarını istedi. Gruptakiler, dağılmayınca müdahale eden polis ekipleri 6 kişiyi gözaltına aldı.

(DUVAR)

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here