Anasayfa Forum Abdurrahman Koç:GÜZEL  ÇOCUKLAR

Abdurrahman Koç:GÜZEL  ÇOCUKLAR

Paylaş

Neresinden başlamalı ? İnsanlığın bu kadar ayaklar altına alındığı, kin ve nefret söyleminin bu denli can yaktığını hangi sözcüklerle anlatmalı ?

Bu coğrafyanın şahit olduğu  hangi katliam tarihinden söz etmeli? Kendileri için zulüm, talan  ve sömürüden başka bir şey olmayan “şereflu padişahlarına”  baş kaldıran yoksul Anadolu köylülerini ortadan kaldırmak için gelen “Kuyucu Paşaları ve ordularından” mı, kendilerine “namus hariç her şey ortak” diye felsefe edip bir ortak yaşam ütopyası gerçekleştirmek için tarihteki ilk  komini Egede kuran Şeh Bedrettin ve müritlerine yapılanlardan mı, besleyip adam olsun diye İstanbullara gönderip Sivas’a vali olduktan sonra ilk icraat olarak sevgi, kardeşlik ve yardımlaşmayı ilke etmiş kendi hocası Pir Sultanları asan Hızır Paşalardan mı, Teşkilati Mahsusalardan mı, Türk Gladyosundan mı yoksa doksanlardan sonraki faili meçhulleri işleyenlerden mi başlasak?

Ellerinde oyuncakları, ceplerinde meyve çekirdekleri ve çantalarında ağaç fideleri ile Batıdan Doğuya giden bu barış melekleri işte o karanlık zihniyetin, barbar ve katliamcı anlayışın en ağır en açık ve net mesajıyla dün gözlerini hayatlarının baharında yumdular; hem de “kahpelere” insanlık adına son mesajlarını  elleri yerde cansız yatarken kenetlenmiş şekilde!

O canavar şimdi ne düşünüyordur ? Kıçına kına mı yakıyor ,yoksa hayatında belki hiçbir zaman sahip olamayacağı bir erdeme karşı kustuğu salyasını mı ağzının kenarlarından siliyor?

Yüreklerinde sevgi, iyilik ve yardım etme duygusundan başka bir şey taşımayan bu güzel çocuklarımızı bir bombanın piminde günlerce planını kurup çektirenlerin bu coğrafyada iktidarları ve düzenleri uğruna ne kadar acımasız, gözü kara oldukları bir kez daha anlaşılmış oldu! Biz şimdiye kadar zannediyorduk ki bu “derin şiddet”  sadece Kürtler söz konusu olunca fütursuz davranıyor, meğer kendisine en ufak başkaldırıyı sezdiğinde gerçek yüzünü gösteriyormuş!

Ölenler yine aynı cenahtan katledenler de aynı; ölen sol, sosyalist, yurtseverler, öldürenlerin zihniyetini de siz tahmin edin? Onun için kimse “hep birlikte ortak açıklama yapalım!” sözleri ile halkı kandırmasın! Bunun acısını da yasını da bu melekleri sevgi e iyilikle büyüten Türkiye Halkları tutacaktır!

Can Dündar bundan yirmi yıl önce bir yazısında “Türkiye’de Kontrgerilla var ve adı da ERGENEKON’dur” diye yazdığında ta o zamanlar “derin devletimizin” bayrağının “dişi kurt Asena” dan oluştuğunu  his ettik ama böyle bir örgütün varlığına da doğrusu şüpheyle baktık; ta ki son yıllarda “Ergenekon davası ve tutuklamaları ile örgütün bir kısmının ayyuka çıkması ile !

AKP iktidarı ile bu örgüt az da olsa deşifre oldu ve yaptığı yasa dışı eylemleri ile yargılanırken nasıl olduysa kırt diye dava kesildi ve yaptıkları yine kendisine kar kaldı. Anlaşılan o ki örgüt teşkilati mahsusadan beri iş başındadır ve iş başında kalmaya devam edecek gibi geliyor. Ne zaman örgüte geçmişte Bülent Ecevit’in dokunduğu gibi biri dokunsa ne hikmetse sonradan iktidarlar kendisi ile bütünleşiyor. İşin acı tarafı  bir zamanlar “Turancılık” felsefesi ile ırkçı tekçi örgüt şimdi bir de  bayrağının bir ucuna    kara yazılı dini bir sembol eklenmiştir ! İşte Suruç’taki resim bu bayrağı gösteriyor!

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here