Anasayfa Haber ABF, barış çabalarına aktif destek verecek

ABF, barış çabalarına aktif destek verecek

Paylaş

Alevi Bektaşi Federasyonu Danışma Kurulu, Türkiye’nin içine girdiği çatışmalı ortamdan hızla çıkması için barış çabalarına aktif destek verilmesi kararını aldı. Ayrıca, zorunlu din derslerine karşı 3 gün çocuklar okula gönderilmeyecek.

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Danışma Kurulu, cumartesi günü Hacı Bektaş’ta gerçekleştirilen toplantıda barış çabalarına destek ve zorunlu din derslerine karşı da 3 gün çocuklarını okula göndermeme kararı aldı.alevi-bektasi-federasyonu-16082015

Toplantıya HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan da katıldı. Doğan, toplantıda içinde bulunduğumuz süreci de ele alan tartışmaların yapıldığı ve birçok kararın alındığını söyledi.

Doğan’ın açıklamasına göre, 124 bileşeni olan Alevi Bektaşi Federasyonu Danışma Kurulu’nun aldığı kararlar arasında, “kurulan tüm barış bloklarına katılma”, “barış mücadelesi içinde yer alma” var.

Toplantıda, “zorunlu din dersleri”ne karşı Eğitim-Sen ile Alevi örgütlerinin başlattığı 1 milyon imzanın toplanması ile 2016-17 eğitim-öğretim yılı başlangıcında,  çocukların 3 gün okula gönderilmemesi de kararlaştırıldı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here