Anasayfa Forum ‘Adalet Yürüyüşü’nde Maltepe’ye son 35 kilometre; korteje katılım artarak devam ediyor

‘Adalet Yürüyüşü’nde Maltepe’ye son 35 kilometre; korteje katılım artarak devam ediyor

Paylaş

Kılıçdaroğlu’ndan AP’ye: Biz sizden de adalet istiyoruz

HABER t24 Gonca Tokyol CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu‘nun tutuklanması sonrası başlatılan “adalet yürüyüşü” yirmi üçüncü gününegirdi. 420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek yaklaşık 384 kilometre yol katedildi. Bugün İstanbul’a girmesi beklenen korteje katılımın, geçen günlere kıyasla arttığı gözlendi.

Yürüyüş öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, dün yapılan oylama ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren ‘Türkiye Raporu’nun kabul edildiği Avrupa Parlamentosu’na (AP) “adalet” çağrısı yaptı. “Biz sizden de adalet istiyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil ki, AB ile ilişkilerin askıya alınması değil, daha tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Umarım ilişkilerin yönünde bir karar alırlar, bu da bizi memnun eder. Adalet sadece Türkiye için değil, bütün insanlık için geçerli bir durumdur.”

İşte dakika dakika yaşananlar

10:15 – CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yol kenarında Rabia işareti yapan gruplara yönelik olarak, “Sevgili genel başkanımız hangi görüşten olursanız olun, sizleri kucaklıyoruz” anonsları yapıyor.

Yürüyüşün ilk gününden bu yana kortej düzeninden sorumlu olan Ağbaba, çocuklarıyla birlikte yol kenarında bekleyen ailelere de “Kemal Kılıçdaroğlu günaydınlar diliyor. Gözlerinizden öpüyor” diye sesleniyor.

10:01 – 8 Ocak 1996’da polislerin işkence ederek öldürdüğü Evrensel muhabiri Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe, yürüyüşe destek vererek Kılıçdaroğlu’yla birlikte yürüdü.

10:00 – Birgün gazetesi yöneticileri de korteje katıldı.

09:25 – DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Genel-İş üyesi onlarca işçi de yürüyüşe destek vermek için yol kenarında bekliyor.

09:20 – Yol üzerinde güvenlik önlemleri artırıldı.

09:11 – Katılımcılar aranarak yürüyüş güzergâhına alınıyor.

09:10 – Yürüyüş başladı. Kortejin bugün ikinci etapta İstanbul’a girmesi bekleniyor.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here