Anasayfa Haber Adalet Yürüyüşü’nün 14. gününde Kılıçdaroğlu’nun önünde mermi bulundu

Adalet Yürüyüşü’nün 14. gününde Kılıçdaroğlu’nun önünde mermi bulundu

Paylaş
Adalet Yürüyüşü’nün 14. gününde ikinci etap başladıktan hemen sonra Kılıçdaroğlu’nun önünde yolda bir tabanca mermisi bulundu.

 

Kılıçdaroğlu’nun sürdürdüğü ‘Adalet Yürüyüşü’nün 14’üncü gününde, ikinci etabı saat 10.00’da Küçük Sanayi Sitesi Mevkiinde başladı. Yaklaşık 500 metre sonra grupla birlikte yürüyen Kılıçdaroğlu’nun önünde yolda bir tabanca mermisi olduğu görüldü. Saat 10.15 sıralarında Kılıçdaroğlu’nun 10 metre önünde yerdeki tabanca mermisinin farkedilmesi üzerine polisler, hemen etrafını çevirip önce fotoğrafını çektiler. Ardından mermiyi yoldan aldılar.

Bu sırada basın mensuplarının görüntü çekmeye çalışması sırasında küçük çaplı bir kargaşa yaşandı. Kısa süreli bir duraklamanın ardından yürüyüş normal şekilde devam etti.

“PROVOKASYONA KARŞI HAZIRLIKLIYIZ”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü”nün 14’üncü gününe, Düzce Kalıcı Konutlar yolu Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanından başladı. Yürüyüş öncesi açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yol boyu yaşanan protestolara değindi.

Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor. Ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine provokasyondan sonra gerek ben, gerek arkadaşlarım, gerek yürüyüşe katılan vatandaşlarım hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz güzel bir örnek olması açısından Türkiye geleneği açısından güzel bir örnek olması açısından son derece önemli. ‘Adalet, adalet, adalet’ dedik ve bu bağlamda yürüyüşüme devam ediyoruz. Azimli, kararlıyız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “İstanbul’a kadar gülerek, eğlenerek yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın. Her türlü baskıya, provokasyona karşı hazırlıklıyız. Dün de söylemiştim 12 maddelik bir uyarı metni, genelge hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydu. Bütün  katılımcılara yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

DP, ÖDP VE HTKP GENEL BAŞKANLARI DA KATILDI

Kılıçdaroğlu, daha sonra Sakarya yönüne doğru yürüyüşe geçti. Kılıçdaroğlu, kenti ikiye bölen D-100 kenarında yürürken kendisini destekleyenlere selam verdi. Küçük protestolar da yaşandı. Polis tepki gösterenlerin önünde önlem alırken, yürüyüşe katılanlar, ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganı attı. İlk etabın sonuna doğru Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılarak Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Binlerce kişiden oluşan yürüyüşün Sakarya’ya doğru ilerleyen bugün ki etabına ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ve Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) Erkan Baş da katılıyor.

ENDİŞE EDİLEN GÜZERGAH: BOLU-DÜZCE HATTI
Bolu’nun ardından Düzce’de provokasyonlar açısından endişe edilen noktalardan biriydi. Ancak endişe edilen manzaranın aksine ortaya iki ülke görüntüleri çıktı. Kimi Düzceliler Kılıçdaroğlu’nu ellerinde çiçekler ve pankartlarla beklerken, kimi Düzceliler de ‘Rabia işareti yaparak tepki gösterdi. Destek gösterilerinin tepki gösterilerinden kalabalık olması gerginliğin de azalmasına neden oldu.

CHP MYK YOLDA YAPILACAK
Kılıçdaroğlu, CHP MYK toplantısını da bugün yürünecek 20 kilometrelik güzergah üzerinde gerçekleştirecek.

GÜBRELİ PROVOKASYONA 3 GÖZALTI

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun Düzce’de geceyi geçirdiği kamp alanının önüne damperli kamyon ile hayvan gübresi döken sürücü ve 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Sürücü S.A.’nın, gübreyi dökerken çekilen görüntüyü sosyal medya hesabında, “Bizde misafire ikramda bulunmamak ayıptır” notuyla paylaştığı ortaya çıktı.

Sürücü S.A. ve görüntüyü çektiği ileri sürülen arkadaşları İ.Ç. ve S.A.S.’nin, ‘Çevreyi kasten kirletmek’ suçundan adliyeye sevk edileceği belirtildi. Sürücüye ayrıca Kabahatler Kanunu gereği 3 bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamada söz konusu kamyonun Düzce Belediyesi’ne iş yapan taşeron firmaya ait olduğunu öğrendiklerini, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Kaynak: Artı Gerçek

Paylaş

3 Yorumlar

  1. “Halkların Türkiye Komünist Partisi”… Öyle bir parti yok. Düzgün yazar mısınız lütfen Özgürlükçü Solcular?

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here