Gürkan Taşkın :Bu Kadar Vicdansız Olunur mu?

Paylaş

 

Ülke savaş alanı. Askerimiz, polisimiz, yurttaşlarımız, turistler, masum insanlar, gençlerimiz, oğullarımız, kızlarımız, ÇOCUKLARIMIZ ölüyor. Meclis bununla ilgili görüşme ve tartışma yapmıyor

Barış yok. Ölüm var,yaşam yok.”Şehitler”,ölümler,kıyımlar,katliamlar var. Hükümet görünüşte var ama siyasi irade geliştirmede,parlamentoyu çalıştırmada yok..

Barış isteyenler hapse konuyor. Aydınlar tehdit ediliyor. Anaların ağıtları babaların feryadına karışıyor. Çığlıklar duyulmadan gözyaşlarında boğuluyor.

Allah için, ahlak için. vicdan için ,İnsanlık için lütfen yeter artık deyin.Savaşı susturun. Barışı konuşturun. Analar, babalar ağlamasın. Çocuklarımız daha hayaller kurarken ölmesin, öldürülmesin.

Evlatlar yalanlar dolanlarla kıyılmasın. Bırakın bu halk düşman olarak değil;kardeş olarak bir arada yaşasın.

Ey efendiler, Ey iktidar sahipleri, bırakın ölünce üzerinizi örtecek bu toprak kirli oyunlarınız sonucu akan kanla kirlenmesin.

Ayırmayın bizi.İzin verin bütün dillerde barış ve kardeşlik türkülerini birlikte söyleyelim. İzin verin yaşayalım. İzin verin, sevelim, sevilelim.

İzin verin sadece ama sadece insan oldukları ve bir parçası olmadıkları halde öldürülen çocuklara üzülürken çocuklarımızı ayırmayalım.

Silopi’de Sur’da Cizre’de öldürülen çocukta bizim, Çınar’da öldürülen çocukta bizim. Ne öldürülenin, nede öldürenin kimliği onların masum ve çocuk olduğu gerçeğini değiştirir mi hiç?

Ey muktedirler ey efendiler sizin gibi olmayanı, sizin gibi düşünmeyeni neden küçümsüyorsunuz? Neden ötekileştiriyorsunuz? Bunun en büyük ahlaksızlıklardan biri olduğunu bilmiyor musunuz?

Ey zalimin zulmünden korkup bunca ölümlere sessiz kalanlar, ey ölüler üzerinden ayrım yapanlar, Ey kafasını kuma gömüp, duymuyorum, görmüyorum, bilmiyorum diyenler bunun en büyük korkaklık olduğunu ve zulmü sessiz kalarak onaylamak anlamına geldiğini bilmiyor musunuz?

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here