Anasayfa Forum Adil Duran:Devrimci öğretmenimizi,yol arkadaşımızı uğurladık

Adil Duran:Devrimci öğretmenimizi,yol arkadaşımızı uğurladık

Paylaş

Salih Tunç Yoldaşımızı Yıldızlara Uğurladık….

Devrimci öğretmenimizi,yol arkadaşımızı,demokratik bir ülke için mücadele eden mücadele arkadaşımızı alkışlarla diğer mücadele arkadaşlarının yanına,yıldızların arasına gönderdik.

Darbe paşası,eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in arkasından kimse gitmezken,aydınlık Türkiye mücadelesi verirken darbe mağduru olan Salih Hoca’mızın arkasından yüzlerce yol arkadaşı,velisi,sevenleri yürüdü.

Paşa arkasında kin,nefret bırakırken Salih Hoca’mızın arkasında saygı duyan ,onunla aynı mücadele içinde olmaktan onur duyan ve mücadelesini sahiplenip sürdürme kararlılığı gösteren yüzlerce insan vardı.

Yürüttüğü mücadelede onu sendikal siyasal yaşamda eleştirip politik olarak karşı tutum takınanlardan, onunla birlikte yürüyenlere, bu tartışmaların bir yerinde olmayıp bir eğitimci, bir insan olarak ona saygı duyan kesimlere kadar arkasından bu mücadele insanına, Salih Hoca’mıza koşup gelen, ona saygı duyan,güvenen,inanan yüzlerce insan vardı.

Onu uğurlarken bir mücadele insanını kaybetmiş olmanın üzüntüsü içersindeydiler. Arkasından yürüyüp,gözyaşı dökenler, insan canlısı dost ve yiğit bir ağabeylerini,iyi bir eğitimciyi,yol arkadaşlarını kaybetmiş olmaktan son derece üzüntülüydüler.

Açtığımız her telefonda alo yerine “Canııııımmm Merhaba!Nasılsın?” diyen, telefonu her kapatış ta “Hoşça kal canım gözlerinden öpüyorum.”diye bitiren,Salih Hoca’mızı ona yakışır bir şekilde uğurladık.

Huzur içinde uyu,güzel insan. Biz senin yasını tutmak yerine söylediğin türküleri kaldığın yerden söylemeye,verdiğin mücadeleyi bırakmak zorunda kaldığın yerden sürdürmeye devam edeceğiz. Güle güle güzel insan.Güle güle mücadele adamı.Güle güle yiğit insan.Güle güle Salih Hocam.Güle güle…Işıklar içinde uyu.

 

11235445_893525517386821_8059393937088334858_n (1)
  • .
     

 

Paylaş

1 Yorum

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here