Anasayfa Haber Adıyaman’ın AKP’li Tillo Köyü Sandığa Gitmiyor

Adıyaman’ın AKP’li Tillo Köyü Sandığa Gitmiyor

Paylaş

Adıyaman’ın Gerger İlçesi’ne bağlı 925 nüfuslu Tillo Köyü, “Hizmet almada üvey evlat muamelesi gördükleri” gerekçesiyle sandığa gitmeme kararı aldı. İki saati aşkın bir zamandır oy verme işlemi başladığı halde tek kişinin sandığa gitmediği bildiriliyor.

Köy Muhtarı Mehmet Akdağ; “Köylü kendi aralarında sandığa gitmeme ve oy kullanmama kakarı almıştır. Sebebi de köyün devlet hizmetlerinden yararlanmada üvey evlat muamelesi görmesidir” dedi.

Muhtar: Sandık kurulu üyeleri görev yapmıyor

Gerger Fırat gazetesine göre,  İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Recep Ünver de, “Tillo’da sandığa gidilmediğini, sandık kurulu üyelerinin görev yapmaktan imtina ettiğini, iki kişiyle sandık kurulu oluşturularak sandık açılmasına çalışıldığını” söyledi.

Temaslarda sonuç yok

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) yetkilileri ve bir çok yetkilinin Gerger’e bağlı nüfusu en yoğun olan köyle temasa geçtikleri ancak sonuç alamadıkları iddia ediliyor. İlçenin en ücra noktalarında bulunan Tillo, devlet hizmetlerinin en az ve zor ulaştığı, yol ve sağlık sorunlarının halen çözüm beklediği bir bölge olarak tarif eiliyor bia

Fotoğraf: Gerger Fırat gazetesi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here