Anasayfa Haber Adresi belli soru ”Cibilliyet-sizlere tecavüz hak mı ? dekolte,...

Adresi belli soru ”Cibilliyet-sizlere tecavüz hak mı ? dekolte, mini etek giyenler cibilliyetsiz mi?”

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) TÜRGEV yurtlarının toplu açılış törenine katıldı.

Cibilliyetlerinin (huy ve ahlâk bakımından Yaradılış, maya) gereği bu. Varsın onlar, kendilerine icazetli şakirtler yetiştirsinler. Varsın onlar, kendilerine icazetli şakirtler yetiştirsinler. Varsın onlar, ‘inadına dekolte, inadına mini etek’ diye feveran etsinler. ‘’  Biz, TÜRGEV’le, diğer vakıflarımızla, derneklerimizle birlikte, inancına, tarihine, kültürüne bağlı nesiller, düşünen, tartışan, üreten gençler yetiştirmek için, çalışmaya, çabalamaya devam edeceğiz

Farkı illerdeki toplam sekiz TÜRGEV yurdunun toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyadaki en kârlı, verimli ve hayırlı yatırım, insana yapılan yatırımdır. İnancını, tarihini ve kültürünü bilen, aynı zamanda araştıran, sorgulayan, öğrenen ve üreten gençler yetiştirme konusunda çaba gösteren herkesin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanında olacağım” dedi.

Bugün TÜRGEV, ülkenin her köşesine yayılmış, 20 yurdu ve 4 misafirhanesi var. Ayrıca, gündüz bakım evleri, kreş ve ilkokul ile eğitim faaliyetlerinin yelpazesini genişletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV’in, önümüzdeki dönemde faaliyete geçireceği üniversitesiyle, kreşten yüksek öğretime kadar eğitimin tüm kademelerinde hizmet veren bir yapı haline geleceğine olan inancını dile getirdi.

resize

“DÜNYADAKİ EN KÂRLI, VERİMLİ VE HAYIRLI YATIRIM, İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: “Allah sizlerden razı olsun. Emeğinizin, çabanızın, gayretinizin boşa gitmeyeceğinden emin olmanızı istiyorum. Dünyadaki en kârlı, en verimli, en hayırlı yatırım, insana yapılan yatırımdır. İnancını bilen, tarihini bilen, kültürünü bilen, aynı zamanda araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten gençler yetiştirme konusundaki çabalarınızda, size başarılar diliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da daima yanınızda olacağımı bilmenizi istiyorum.”

“17-25 ARALIK DARBE TEŞEBBÜSÜNÜN EN ÖNEMLİ HEDEFLERİNDEN BİRİSİ DE TÜRGEV İDİ”

TÜRGEV’in, 17-25 Aralık darbe teşebbüsünün en önemli hedeflerinden birisi olduğun hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylesine güzel, önemli ve hayırlı hizmetler yapan bir kurum niçin hedef alınır? Bu sorunun cevabını aramak durumundayız.  Bu kurumun hizmetleri niçin iftiralarla engellenmek istenir? Bu kurumun hizmetlerine destek veren insanlar özel olarak tespit edilip niçin saldırıya uğrar? Yetimin, öksüzün, fakir-fukaranın evlatlarının sığındığı bu kapıya niçin kilit vurulmaya çalışılır? Üstelik de tüm bunlar, yolsuzluk gibi, gerçekten alçakça, gerçekten ahlaksızca bir kılıfla niçin yürütülür? Aslında cevap kendi içinde gizli; Dikkat ederseniz, Türkiye’nin ne kadar millî kurumu, millî projesi varsa hepsiyle birlikte TÜRGEV de hedef alınmıştı. Halkbank’tan ne istedilerse, Türkiye’nin küresel projelerinden niçin rahatsız oldularsa, TÜRGEV’in üzerine de aynı sebeple gittiler. Kendi kurdukları ankebut sistem için, güneydeki sevdikleri ülkenin, özellikle de ikamet ettikleri yerdeki destekçilerinin çıkarları için TÜRGEV’i bir tehdit olarak gördüler. Evet, gerçekten de TÜRGEV onlar için bir tehditti” dedi.

“KENDİ GELECEĞİMİZ İÇİN DEĞİL, MİLLETİMİZİN VE TÜM KARDEŞLERİMİZİN İSTİKBALİ İÇİN MÜCADELE VERDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Burada, TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın müştereken oluşturdukları Turken Foundation adlı bu vakıfla da şu anda Amerika’da attıkları adım gerçekten bizleri çok çok mutlu eden orada mastır ve doktora öğrencileri için şu anda inşa edilecek olan bu yurtla birlikte inanıyorum ki, çok çok farklı bir gelişme başlamış oluyor. Bundan dolayı da bu oluşuma destek veren tüm hayırseverlerimizi tekrar kutluyorum, tebrik ediyorum. TÜRGEV olarak ülkemizde sadece yurt binaları açmıyoruz; aynı zamanda ecdadımızın bize bıraktığı emanete, medeniyetimizin önemli bir mirasına da sahip çıkıyoruz.  28 Şubat geliyor, yâd edeceğiz, ama bu defa farklı yâd edeceğiz. Nerelerden nerelere, kudret, kuvvet sahibi olan Allah’tır. Bugünleri gördük. Şimdi 17-25 Aralık 2013’te köklerinden sarsılmak, köklerinden kopartılmak istenen bu mirasa sahip çıkmak boynumuzun borcudur.  Zahirde farklı gözükse de aslında her iki teşebbüs de aynı amaca yönelikti. Amaç, bu milletle kadim tarihi, kadim medeniyeti arasındaki bağları koparmaktı. Böylece milletimiz amorf, istikametsiz, hedefsiz bir topluluk haline dönüştürülecekti. İşte o zaman bu milletin, ne kendisi, ne yakın coğrafyasındaki kardeşleri, ne de diğer tüm mazlum halklar için dünyada seslendirebileceği hiçbir iddiası, hiçbir itirazı kalmayacaktı. Biz, buna izin vermedik. Biz kendi geleceğimiz için değil, milletimizin ve tüm kardeşlerimizin istikbali için bu mücadeleyi verdik, veriyoruz” diye konuştu.

“‘DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUMDUR’ MANTIĞIYLA HAREKET EDENLER HATA EDİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, meseleyi, “Tayyip Erdoğan’ın kişisel meselesi” gibi göstermeye çalışanların, aslında bu yapının kendilerine de düşman olduğunu gayet iyi bildiklerini belirtti. Bunların, “Düşmanımın düşmanı dostumdur” gibi basit bir mantıkla yanında yer aldıkları yapının, darbe teşebbüsünde eğer başarılı olabilseydi, hepsini esir alacağını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Şantajla esir alacaktı. Kasetle-montajla, dinlemeyle esir alacaktı. Biz aslında, Türkiye’yle birlikte, milletimizle birlikte, onları da bu büyük tehditten kurtardık. Bu çok önemli.  Ama gittiler, kendi ayaklarıyla o yapıya teslim oldular. Sen kendi ayağınla gidersen, o da seni hem kullanır, hem de şantajını yapar. İşte, günlerdir gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanıyor. Görüyorsunuz yaşanan rezilliği… Biri diğerine montajlı-dublajlı kasetler veriyor, öteki ona biatını bildiriyor. Arada birbirlerini tehdit etmekten, hakaret etmekten, alaya almaktan da geri durmuyorlar. Bu nasıl hastalıklı bir ilişkidir? Bu nasıl çarpık bir ilişkidir? Bunu 30 Mart’ta gördük mü, gördük. Cumhurbaşkanlığı seçiminde gördük mü, gördük. Şimdi hedef 7 Haziran. Ama her iki tarafa da yakışır. Çünkü cibilliyetlerinin gereği bu. Varsın onlar, kendilerine icazetli şakirtler yetiştirsinler. Varsın onlar, ‘inadına dekolte, inadına mini etek’ diye feveran etsinler. Biz, TÜRGEV’le, diğer vakıflarımızla, derneklerimizle birlikte, inancına, tarihine, kültürüne bağlı nesiller, düşünen, tartışan, üreten gençler yetiştirmek için, çalışmaya, çabalamaya devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda açılışı gerçekleştirilen yurtlara canlı bağlantı yoluyla bağlandı; daha sonra kurdeleyi keserek TÜRGEV yurtlarının toplu açılışını gerçekleştirdi. (Cumhurbaşkanlığı sitesi)

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here