Anasayfa Haber Ağrı’da Seçimlere Yönelik Operasyon

Ağrı’da Seçimlere Yönelik Operasyon

Paylaş

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Ağrı’daki çatışmaya dair Erzurum’da “Bu saldırıyı düzenleyen teröristler etkisiz hale getirilmiş” dedikten 2 saat sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya’da katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmada askerler ile sayılarını 25 olarak verdiği HPG’liler arasındaki çatışmanın devam ettiğini söyledi.

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde yer alan Tendürek Dağı’nda bugün yapılmak istenen fidan dikimi öncesi askerlerin bölgede operasyon başlatması üzerine, HPG’liler ve askerler arasında çatışmaya dair İçişleri eski Bakanı Efkan Ala ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan farklı açıklamalar geldi.
Erzurum’da milletvekili adayları ile birlikte AKP İl Başkanlığı’ndaki tanıtım toplantısına katılan İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, yaşanan çatışmada, bir jandarma üsteğmeni ile 3 uzman çavuşun yaralandığını söyledi.

Efkan Ala, verdiği bilgilerde “Bu saldırıyı düzenleyen teröristler etkisiz hale getirilmiş” ifadesini de kullandı.

Ancak bu açıklamanın üzerinden 2 saat geçtikten sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan konuya ilişkin farklı bir açıklama geldiğ. Sakarya’da bir açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, askerlerce bölgede operasyon başlatılmış olmasına rağmen, askerlerin hedef alındığını ileri sürdü.

Buna rağmen “saldırının ülkedeki barış ortamını dinamitlemeyi, çözüm sürecini baltalamayı amaçladığını” söyleyen Erdoğan, saldırıyı kınamaktan da geri kalmadı.

Yaşanan çatışmanın hala devam ettiğini belirterek de Efkan Ala’yı yalanlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öyle ki askerler ile çatışma halinde olan HPG’lilerin sayısını da 25 olarak verdi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here