Anasayfa Haber Ahmet Nesin: Madımak katliamının baş sorumlusu Perinçek’tir

Ahmet Nesin: Madımak katliamının baş sorumlusu Perinçek’tir

Paylaş

Önceki sabah bir arkadaşım mesaj gönderdi, “Ahmet Ulusal Kanalda sana küfür ediyorlar…” Ankara Kitap Fuarı’nda olduğumdan izleyemedim ama aday adaylığıma en çok onların kızacağını biliyordum. Neden diye sorarsanız Doğu Perinçek’in nedeni olmaz, o kendisi gibi düşünmeyen her sosyaliste kızar, çünkü yaşamı boyunca sosyalist olmadan kendini sosyalist gibi yutturmuş birisidir o.
Programı Sabahattin Önkibar yönetiyor. Önkibar TGRT’de gazeteciliğe başlamış MHP görüşlü birisidir. Yani aslan gibi ulusalcı birisidir kendisi. Ufuk Söylemez ve İlker Yücel de konuşmacılar. Ufuk Söylemez de hem Anavatan Partisi hem de Doğru Yol Partisi hükümetleri’nde devlet bakanlığı yapmış biri. İlker Yücel eski TGB başkanı olup üniversitede okurken sosyalist gençlere saldırmakla ünlüdür.

Sabahattin Önkibar Aziz Nesin gibi bir cumhuriyetçinin oğlu Ahmet Nesin’in kürtlerle birlikte olup milletvekili aday adayı olmasına şaşırıyor. Önkibar cumhuriyetçinin ne olduğunu biliyor mu bilemem ama sanırım o da cumhuriyetle demokrasiyi karıştıranlardan biri. Türkiye bir cumhuriyet, Sovyetler bir cumhuriyetti, İran hâlâ İslam cumhuriyeti… Daha çok örnek veririm de bence gerek yok. O yüzden Aziz Nesin’in marksistliğini bir kenara atıp cumhuriyetçi demek bir anlam kazandırmıyor. Ben de Türkiye’nin Federal Cumhuriyet olmasını istiyorum.
Önkibar bunları söylerken Ufuk Söylemez araya girip “Mebus olmak için her türlü rezilliği, ilkesizliği ve omurgasızlığı yapıyorlar…” diyor. Bu söylediklerinden dolayı Ufuk Söylemez’e dava açmayacağım, uğraşmaya değer birisi olduğunu sanmıyorum ama merak ettiğim bişey var, hangi ilkeler üzerinde anlaşıp aynı kanalda konuşup, sonra beraber Aydınlık standına gelip boy gösteriyorlar merak ediyorum. Uzlaştıkları tek şey var o da kürtlere düşman olmak.
Esasında Aydınlık grubu sadece kürtlere değil sosyalistlere de düşmandır. 12 Eylül darbesi öncesi kimi sosyalist devrimci arkadaşları isim, fotoğraf ve adreslerini kroki halinde verip derin devlet tarafından öldürülmelerine neden olmaları çok meşhurdur ve bunu solda bilmeyen yoktur.
Gençlik kolları daha sonra ülkücülerle beraber dergi çıkartıp yürüyüş yapmışlardır. Defalarca yazdım, Aziz Nesin ve arkadaşları Aydınlık Gazetesi’ni Onbinler A.Ş. adına aldıklarında Salman Rüşdi’nin Şeytan Ayetleri kitabından bölümleri gazetede yayınlatan Doğu Perinçek’tir. Bu yayımdan Aziz Nesin’in haberi yoktu ve bu yayın sonucu derin devlet Madımak Oteli katliamını yaptı. Madımaktan yıllar sonra Perinçek neden derin devletle beraber yargılandı, hiç mi düşünmediniz.
Çok açık ve net yazıyorum, Doğu Perinçek Madımak katliamının baş sorumlusudur, katliama neden olan kişidir.
Şimdi gelelim omurgasızlığa, bu yazdıklarımdan sonra kim omurgasızdır, ona da siz karar verin. Ben Türkiye’de bütün demokratik haklar için kendimi bildim bileli savaşan birisiyim. Bundan dolayı kürtlerin hakları benim siyasi yaşamımda önemli bir yer tutuyor. Kürtleri yok saymakla, Ermeni soykırımını görmezden gelmekle demokrat olunmuyor, hatta pek insan da olunmuyor, insan dediğin insan haklarına saygılı olur.

19635

Şimdilik aday adayıyım, aday olacak mıyım bilmiyorum, hiç de önemli değil ama olursam Türkiye’de bütün insan hakları konusunda mücadele edeceğim, sizin gibi Fethullah Gülen’e karşı çıkmak için Erdoğan yalakalığı yapmayacağımdan eminim. Bir de ricam cumhuriyetçiyle demokratlığı iyi öğrenin, biliyorum cumhuriyetçi olmak kolay, demokrat olmak zor ama en azından çaba sarfedin.

Paylaş

20 Yorumlar

 1. At izi it izine karışmış.Kimin ne olduğunu adı ile anlamaya çalışmak,kadınların gençliklerinde yaptıkları hataları hesaba katmadan yanılgıya götürebiliyor insanları.Bizleri yanıltacak simgelerden uzak durun,şok olabilirsiniz.

 2. tam hdp’ye yakışır adaysınız, ağzı açıklarla gözü açıkları avlayacak bir yazı olmuş. katliamcı yobazları akladığınız gibi, ergenekon dava sürecinde yargılananları da derin devlet ilan ederek gerçek derin yapılanmayı da aklamışsınız. tam stv, kanal 7 haber bülteni gibi olmuş. akp’den aday olsanız da olur bu saatten sonra.

 3. Ermeni soykirimini hangi belgeye dayanarak savunuyorsunuz? Bugün Kürtlerin her hakki verildi. Türklere soykirimci diyerek, katliamci diyerek, hakaret ederek sosyalist olunmuyor. Emperyalist ABD’nin taseronu PKK’nin partisi HDP’den üye olarak sosyalist olunmuyor, Türk düsmani Kürtçü olunuyor. Dogu Perinçek mi Aziz Nesin’e Seytan Ayetlerini çevir dedi?

 4. sen git Kürt etnisitesi yapan partiden aday ol sonra sosyalistim de. ya bi git . Amerikan beslemesi pkknın partisi işte. çocuk kandırıyor sanki

 5. Dediklerinde doğruluk payı olduğu kadar bilgisizlik ve korumacılık olduğu ve oportinist yaklaşımlarının kendi şahsını ilgilendirdiğini kabul etmekle beraber anlayamadığım; ezilen ayrımcılığa uğrayan kürt kardeşlerimizin yanında tavır alman takdire şayan.Aziz Nesinin sevgili oğlu bilmezmi ki bu ülkede oligarşik yapı her şeyi yapmıştır.Türk kimliğine sarılanlar niye bu kadar darbe yemiştir , ırkçılıkla ,faşistlikle suçlanmaktadır.Siz hiç balkanlarda soykırıma uğrayan TÜRKLERden yada Avrupanın göbeğinde hertürlü eziyete , hakarate, ölümlere maruz kalan vataşlarımızı duymadınız mı*? Geçmişte yaşananları devam ettirmenin, karşılıklı olarak tüm dünya coğrafyasında huzura barışa hizmet etmeyeceğini ve bu konuda türk kimliğini savunanların tüm dünyada hala bir lobi oluşturamadıkları için en korunmaya muhtaç olduklarını içtenlikle söyleyebilirim…

 6. Bu yazi yi Ahmet nesin yazmis olamaz.Mit yazmis Ahmet Nesin diyerek yayinliyorlar.
  Ipe sapa gelmeyen 40 yillik bos dedi kodudular.

 7. Aslan Sosyalisttim benim… sistemin sosyalistleri tatlı su balıkları… Birgün zındana girmelerine gerek görülmeyecek kadar sosyalist abimiz be aslansın perinçek’e .ok attın yaa senin sırtın yere gelmez…

 8. Babası 1993 yılında günlük çıkan Aydınlık’ın başyazarıydı. Bir insan ülkesine, halkına, geleceğine, babasına bu kadar hainlik yapabilir mi? Yapabilirmiş gördük. Üstelik de MİT’in Doğu Perinçek hakkında yürüttüğü psikolojik savaş malzemelerini kullanarak yapılabileceğini Ahmet Nesin’de gördük. Ahmet Nesin bizzat kendisi Kürtleri Amerikan maşası yapıp yok edilmesini savunuyor. Yol yakınken Amerikan bataklığından kurtar kendini. Babanı ve onurunu satma! Zavallı durumuna düşme Ahmet Nesin!

 9. Aziz Nesin’in can arkadaşı Doğu Perinçek.’e en acımasız davrananlar da oğulları olması çok dikkatimi çekiyor… Psikolojik bir durum..

 10. babanın soyadından başka kullanılacak kerametin yok…hiç mi vatan,millet gibi değerler taşımıyorsun ki Türk Milliyetçilerine saldırırken ermeni,kürt milliyeçiliğinin faşizm safhasında yapanlara destek olduğunu sanıyorsun…seni kürt vekili yapmak isteyenler senin şu yazını okusalar vaz geçerler…sen ve senin gibi avallar yüzünden kürt faşistleri yıllardır solu istismar edip kullanıyor ve sol gelişemiyor ,hadi ordan…

 11. Sondan başlıyayım olmayan soykırım denen yalanı hala soykırım olarak yazmak ! ayrıca Kürtleri yok saymak safsatalığını sen ve senin gibi düşünen zavallılar iddia ediyor, o, yok sayılıyor dediğin kürt kardeşlerimiz bu ülkede senin benim gibi her türlü VATANDAŞLIK haklarına sahiptirler, bu üşlkede BAŞBAKAN CUMHURBAŞKANI OLABİLİYORSA, kürtlerin yok sayılması nın tarifi nedir sizce?
  maden sayın perinçek madımak olayının sorumlusu? bu ÜLKEDE ADALET VE YASALARI da sizmi yok sayıyorsunuzki madımakta feci şekilde ölenlerin sorumlusunu dava etmiyorsunuz:
  geç bunları ahmet efendi rahmetli AZİZ nesine saygımdan ötürü fazla ileri bişey demiyeceğim:
  yazık çok ucuz ve seviyesiz ithamlarda bulunmuşsunuz: bence sizde biraz daha etik, ve ahlaklı olmak, için gayret gösterin :

 12. Ahmet bu yalanı nasıl söylersin? O dönemde ben de Aydınlık gazetesinin kültür-sanat editörü idim. Şeytan Ayetleri’ni çevirisi yapılmış haliyle gazeteye Aziz Nesin getirdi. Yurdışından telif konularını da kendisi Londra’daki dostları aracılığı ile halletti. Kaldı ki, Madımak katliamını bu yayına bağlamak nasıl vahim bir teslim oluştur? Perinçek’e saldırmak için düştüğün hale bak! Yazıklar olsun, diyorum.

 13. cüce ve çirkin ruhlu insansın.sen türklerin ve Atatürkün attığı tırnak olamayacak kadar basitsin..

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here