Akademisyenlere tutuklama talebi

Paylaş

Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıktan sonra AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef haline getirilen ve dün gözaltına alınan akademisyenlerden Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya, Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan ile Doç. Dr. Kıvanç Ersoy, savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıktan sonra hedef haline getirilerek gözaltına alınan 3 akademisyen, “Örgüt propagandası yapmak” ve TCK 301. maddesinde yer alan “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve organlarını aşağılamak” iddiasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıktan sonra AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef haline getirilen ve dün gözaltına alınan akademisyenlerden Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya, Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan ile Doç. Dr. Kıvanç Ersoy, savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 3 akademisyenin savcılık sorgulamasında, “Devlet katliam yapar mı?” sorusuna cevap vermediği öğrenilirken, akademisyenlerin “Örgüt propagandası yapmak” ve TCK 301. maddesinde yer alan “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve organlarını aşağılamak” iddiasıyla tutuklanmaları istendi. Akademisyenlerin, 5’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne ifade vermesi bekleniyor.

Öte yandan meslektaşlarına desteğe gelen akademisyenlerin adliyedeki bekleyişi sürüyor.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here