Anasayfa Haber Akdeniz Üniversitesi’nde ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Öğrencilere yönelik saldırılar provokasyon kokuyor.

Akdeniz Üniversitesi’nde ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Öğrencilere yönelik saldırılar provokasyon kokuyor.

Paylaş

Akdeniz Üniversitesi’nde faşist bir grubun Kürt öğrencilere saldırması sonucu iki öğrenci yaralandı.

Antalya Akdeniz  faşist bir grubun Turizm Fakültesi bahçesinde Kürt öğrencilere saldırması sonucu, Beden Eğitimi 1’inci sınıf öğrencisi Süleyman Baytar ve Hemşerilik Fakültesi 2’inci sınıf öğrencisi Faysal Deniz ellerinden aldıkları darbelerle yaralandı. Irkçı grubun ise halen Turizm Fakültesi kantinin de beklediklerini ve polisin her hangi bir müdahalenin yapılmadığı belirtildi.

Üniversitede gergin bekleyiş devam ediyor.

Uludağ Üniversitesi Kampüsü’ne yakın olan ve yoğunlukla öğrencilerin yaşadığı Görükle’de Kürt öğrencilerin evine ırkçı bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda Kürt öğrencilerden yaralanan olmazken öğrencilerin kaldıkları evin camları ırkçıların attıkları taşlarla kırıldı.

680x680nc-bursa-ogrenci-saldiri
Uludağ Üniversitesi Kampüsü’ne yakın olan ve yoğunlukla öğrencilerin yaşadığı Görükle’de Kürt öğrencilerin evine ırkçı bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Daha önce de Kürt öğrencilere saldıran ırkçı grup önce Uludağ Üniversitesi Kampüsü’nde Kürt öğrencilerin bir arada bulunduğu alana gelerek öğrencilere sözlü sataşmada bulundu. Irkçı grubun saldırı girişimini boşa çıkartmak amacıyla evlerinin bulunduğu Görükle’ye geçen Kürt öğrenciler bu kez de yine aynı ırkçı grup tarafından araçlarla evlerine kadar takip edildi.

Polisin gözetiminde s aldırı

Kürt öğrencilerin Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan evlerine girmesinin ardından saldırgan grup tekbir getirerek ve PKK Lideri Öcalan aleyhinde sloganlar atarak öğrencilerin kaldıkları binayı taşlamaya başladı. Saldırıda bina önündeki bir araç hasar görürken, öğrencilerin evlerinin camları da kırıldı. Irkçı grubun saldırısına uğrayan öğrenciler polisin kendilerini kampusten ayrılıp evlerine kadar izlediğini ve fakat saldırı sırasında olaya seyirci kaldığına dikkat çekti.

Nefret söylemleri

Görükle’de daha önce de sürekli olarak polisler tarafından evlerine kadar takip edilen Kürt öğrenciler polisin yönlendirmesi doğrultusunda ırkçı grupların saldırılarına uğramış ve ırkçı gruplar tarafından Kürt öğrencilerin yaşadığı mahallelere “Türk olmayanın burada işi yok” ve “Kürde su bile yok” benzeri nefret söylemi içeren yazılamalar yapılmıştı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here