Anasayfa Kadın Akkuyu’da Vegan Feminist Kampa Davetlisiniz

Akkuyu’da Vegan Feminist Kampa Davetlisiniz

Paylaş

 

Uçan, koşan, yürüyen, yüzen, gözleri ve bir annesi olan hiçbir canlıyı yemem diyen, tüm bunlarla beraber hayvansal da yemeyen, aynı zamanda hayvansal kullanmayan, kendini feminist olarak tanımlayan, tanımlamayan, heteroseksüel kadınlar, lezbiyen kadınlar, trans kadınlar, trans erkekler vegan feminist kampta biraraya gelecek.

Kamp 24-26 Temmuz 2015 tarihinde Mersin Akkuyu’da düzenleniyor. İlki geçen yıl düzenlenmişti.

Kamp çağrısında “Doğayla beraber biz kadınlar, yaşadığımız tüm sömürü ve ezilme biçimlerini, kendimizi, mücadele yöntemlerimizi konuşmak için bir araya geliyoruz” deniyor.

Akkuyu tesadüf değil

Amaç yaşanan sömürüyü görünür hale getirmek, farkındalık yaratmak, doğayı değil insanı merkezine alan, ırkçı, seksist, türcü yaşam biçimine karşı mücadele yöntemleri geliştirmek…

Vegan feminist kamp’ın yeri özellikle nükleer santralin yapılacağı yer olarak belirlendi: “Sistemin, bağrımıza sapladığı nükleer santralin inşa edildiği Akkuyu’yu yer olarak seçmemiz bir tesadüf değil elbette” diyorlar.

Vegan feminstler çağrılarını şöyle bitiriyor: “Vegan-vejeteryan olabilir/olmayabilir, feminizm konusunda sözü olan/olmayan, merak eden, çadırı olan/olmayan, komünal yaşamın gereklerini paylaşmaktan zevk alan kadınlar, lezbiyen kadınlar, trans kadınlar, trans erkekler bize ulaşsınlar.

Eril karnist tahakküme karşı, yeni, komünal ve alternatif bir yaşamın örgüsünü birlikte kuralım.” (HK)

* Ayrıntılı bilgi için: Özlem Şen, Nursel Demir

** Fotoğraf I. Vegan Feminist Yaz Kampı’ndan (2014).

Anahtar Sözcükler

İlgili Haberler

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here