Anasayfa Haber AKP de Birikmiş İç Öfke dışa vurmaya başladı..

AKP de Birikmiş İç Öfke dışa vurmaya başladı..

Paylaş

Uzun zamandan beri imalı yapılan açıklamalar Melih Gökçek Arınç tartışması ile alenileşti.

Arınç: Hesabını Sorarım Gökçek’ten dedi. Bianet Haber merkezinin  hazırladığı haberine göre

“Benim Adım Bülent Arınç, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısıyım” diyen Arınç, açıklamalarının hükümet adına yapıldığı söyledi. Kendisini istifaye davet eden Gökçek’e sert yanıt verdi.

Çankaya Köşkü’nde ilk kez toplanan Baklanlar Kurulu toplantısının bitiminin ardından Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirileri hakkında açıklama yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’in twitterdan yaptığı “Bülent Arınç seni istemiyoruz” açklamasına da yanıt verdi

“Haysiyetli bir insan değildir”

Arınç Gökçek’in eleştirilerine şöyle yanıt verdi: “Gökçek’in beni istifaya davet etmesi terbiyesizce bir açıklamadır; haddi değildir. Bakanlar Kurulu’nda bu konu gündeme geldi ve orada danıştım ne yapmam gerektiğini. Gökçek kim siz kimsiniz diyenler oldu. Ancak bugün buna karşılık vermeden geçmemek lazım. Benim görevden alınmamı istenilen kadar benim haysiyetli bir insan değildir”.

Bakanlar Kurulu’nun Çankaya Köşkünde ilk kez yapıldığını belirttikten sonra “İlk toplantımızı yapmış olduk. Bazı yerlerde tadilat devam ediyor, diğer çalışmalarımıza da ev sahipliği yapacak” açıklamasını yaptı. Toplantıda Newroz öncesi ve sonrasını değerlendirdiklerini; iç güvenlik paketinin görüşüldüğünü söyledi.

Ardından Cumhurbaşkanı’na yönelik iki gündür sürdürdüğü eleştirileri yanıtlarken “hukukumuzun yıllar öncesine dayandığımızı ve o süreçten geldiğimizi bilmemiz lazım.

Cuymhurbaşkanımıza saygısızlık yapmamız mümkün değildir” dedi ve açıklamaları Erdoğan’ın yanlış bilgilendirildiği noktalarda ona bilgi vermek amacıyla yaptığını söyledi.

“Onu yanlış bulduğumuzu söylemek değil, olayın eksik kalmış noktalarını tamamlamaktır.

Ben hükümetin bir üyesiyim hükümetimi elbette savunurum, eksik bilgileri tamamlamak da görevim olur.”

Arınç’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Çözüm Süreci

* Konuşmamı analiz ederseniz polemik göremezsiniz. Benim sözlerimi o hiç yanlış anlamaz, ben de onun sözlerini hiç alçaltıcı kabul etmem. Çözüm süreci ve diğer konularda cumhurbaşkanımız eksik bilgilendirdiysek kusuru kendimizde ararız. Sözler ortadadır ve arkasındayım.

“Kimsenin adamı değilim”

* Ben cam gibi bir adamım önüm arkam bellidir. Kimsenin adamı değilim, kimsenin çantasını taşımadım. Ben evimi, ailemi bu dava için harcamış, tüketmiş bir insanı.

“Gökçek’e yanıtlar”

* Bu terbiyesizce bir açıklamadır. Benim görevden alınmamı istenilen kadar benim haysiyetli bir insan değildir. Zamkla yapışmış koltuğa bir insan değilimdir. Senin hakkın değil, haddin değil. Okkalı cevap vermemi aklıma getirdim ama yapamayacağım.

“Kendisine değil, eşine saygım var”

* Kendine değil ama eşine çok büyük saygım vardır. Hayırsever bir kadındır, dindar bir insandır. Biz eşimle Nevin Hanım’ı çok severiz ve beğeniriz. Eşinin başarılarında en büyük katkısı olan bir hanımefendidir.

“Seçimden sonra konuşacağım”

* Gökçek’le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim. Hatta Biz kimin nerede havlayacağını, hangi işler çevireceğini biz biliriz. İsterseniz size yazar gizli bir mektup veririm, seçimden sonra açarsınız.

* Gökçek oğlunun milletvekili adaylığını netleştirmek istiyor. Birilerine yaranmak istiyor. Ahmet Hakan denen kişi ailemle. Onu kendine delil olarak kabul ediyor. Ahmet Hakan beyin Gökçek’ten çok önce tanırım. Çok eleştirmiş bir insanım ama Sayın Hakan, Gökçek’ten çok daha namusludur, şereflidir.

* Gökçek bu paralel yapının kucağında oturmuş, bu yapıya Ankara’ya parsel satmıştır. Zengin işadamlarına okul yaptırmıştır.

“Gökçek’in adaylığına karşı çıktım”

*Gökçek’in adaylığına o zaman itiraz ettim. Yeni bir başkana ihtiyacımız vardır dedim. O günden kalan bir hıncını bir şekilde çalışıyor. 8 Haziran’a kadar müsaade. Hesabını sorarım Gökçek’ten… Birileri de kuklacılık yapıp bunu kullanırsa benim kulaklarım iyi duyar teşhir ederim. (HK)Bianet Haber Merkezi

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here