Anasayfa Haber AKP içinde “hain” avı!

AKP içinde “hain” avı!

Paylaş

TBMM, haklarında “yolsuzluk ve rüşvet iddiaları” bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) dört eski bakanı Yüce Divan’a göndermedi.

Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamalarda sırasıyla eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilmelerine yönelik önergeler kabul edilmedi.

indir (2)

Çağlayan hakkındaki önerge 242’ye karşı 267, Güler hakkındaki önerge 241’e karşı 258, Bağış hakkındaki önerge 245’e karşı 255, Bayraktar hakkındaki önerge ise 219’a karşı 288 oyla reddedildi.

AKP’nin oylamalarda sırasıyla 38, 43, 48 ve 14 oy fire verdiği bilgisi kamuoyuna yansıdı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Genel Kurul oturumuna katılmadı. Davutoğlu’nun yerine vekaleten Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan oy kullandı.

Yüce Divan’a gönderilmemesi sonrası bir açıklama yapan Muammer Güler, “Önemli olan 276 oyun çıkmamasıydı. Hayırlı olsun” yorumunu yaptı.

Partinin Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise Güler’le ilgili oylamanın ardından Beyaz TV’ye yaptığı açıklamada, önergeye ret oyu vermeyen AKP’li vekilleri eleştirdi.Tayyar, “İçimizdeki ihanet şebekesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a operasyon yapmıştır” dedi.(fotoğraf Bianet)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here