Anasayfa Haber AKP ve Erdoğan’ın açıklamalarına isyan edip HDP’ye yürüdüler

AKP ve Erdoğan’ın açıklamalarına isyan edip HDP’ye yürüdüler

Paylaş

Suruç’ta önceki seçimlerde AKP’yi destekleyen Marut Mahallesi sakinleri, Cumhurbaşkanı ve AKP sözcülerinin Kürtler ve Kürt sorunu üzerine sarfettikleri sözlere tepki göstererek HDP’ye yürüdü.

Urfa’nın Suruç ilçesi Marut Mahallesi sakinleri, bugüne kadar destekledikleri AKP’nin sözcülerinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürtler ve Kürt sorunu konusunda söylediklerine tepki göstererek, ilçe merkezinde HDP’nin seçim bürosuna yürüyerek seçimde HDP’yi destekleyeceklerini açıkladı. Önceki seçimlerde 900 olan toplam seçmenin yüzde 80’inini alan AKP’nin politikalarına tepki gösteren mahalleliler, “Bijî HDP”, “Bijî serok Apo”, “HDP halktır halk burada” sloganları atarak, mahalleden başlayarak yaklaşık 4 kilometre yürüyüp HDP’nin seçim bürosuna geldi. Mahallede oturan Turan, Arslan, Kaplan ve Altın aileleri, yürüyüşle geldikleri seçim bürosunda HDP ilçe yöneticileri ve yüzlerce yurttaş tarafından sloganlar ile karşılandı.

Büroda kısa bir konuşma yapan HDP İlçe Eşbaşkanı Supi Koçyiğit, “Umarım bu arkadaşlarımızın gelişi bütün Kürt halkının yönünü HDP’ye çevirecektir, hepsine teşekkür ediyor ve evinize hoş geldiniz diyoruz” dedi.

Mahalle sakinleri ise, Cumhurbaşkanı ve AKP sözcülerinin söyledikleri ile Kürtleri hedef aldığını, bugüne kadar AKP’yi Kürt sorununu çözeceğine inandıkları için desteklediklerini, ancak takkenin düştüğünü ve kelin göründüğünü söyledi. Mahalleliler, tüm Kürtlere çağrıda bulunarak, “Herkes evine yani HDP’ye dönmelidir. Bizim çözüm adresimiz halkımız için mücadele edenlerdir. Bunun en güzel ifadesi ise HDP’dir” dediler.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here