Anasayfa Haber AKP’nin Sedat Peker çaresizliği

AKP’nin Sedat Peker çaresizliği

Paylaş

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yakın kurmay ekibinde Sedat Peker’in yaptığı açıklama tartışılıyor ancak bu konuda harekete geçilemedi.Cumhuriyet’den Erdem Gül’ün haberi Ankara’daki katliamdan önce mafya lideri Sedat Peker’in Rize’de “Teröre Lanet” adıyla düzenlediği mitingdeki, “Oluk oluk kan akacak” sözleri büyük tepkiye neden olmuştu. Peker’in bir süredir yakınlık içinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın memleketinde bu mitingi düzenleyip bu konuşmayı yapmasına da dikkat çekilmişti.

 

Savcıların Peker’e karşı herekete geçmemesi de tepkileri artırmıştı. Hükümet ise tepkilere karşın bu konuda büyük bir sessizlik içinde davranmıştı.

Edinilen bilgilere göre Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yakın kurmay ekibinde de bu konu tartışıldı, Peker’in sözlerinden rahatsızlık ifade edildi, ancak bu konuda harekete geçilemedi ve bir tür çaresizlik durumu yaşandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da önceki günkü görüşmede, Davutoğlu’na Peker konusunu, “Bir mafya lideri nasıl oluyor da bir kent meydanında miting düzenleyip oluk oluk kan akacak diye konuşabiliyor. Savcılar nerede” diye iletmişti. Edindiğimiz bilgiler Davutoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine karşı şaşkınlıkla “Ya… Öyle mi olmuş” diyerek not almakla yetindiğini gösteriyor.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here