Anasayfa Forum ‘AKP’yi her alanda teşhir edeceğiz’  

‘AKP’yi her alanda teşhir edeceğiz’  

Paylaş

 Iğdır’da kadınların seçim startını verdiği toplantıda konuşan HDP Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli, bedenlerini teşhir eden AKP hükümetinin diktatörlüğünü her alanda teşhir edeceklerini belirtti.

Iğdır’da KJA öncülüğünde bir araya gelen HDP ile DBP’li kadınlar, merkeze bağlı bir kafede verdiği toplantı ile seçim startı verdi. Toplantıya, HDP Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli, HDP, DBP il ve ilçe yöneticileri, bölge belediye kadın eşbaşkanları, KJA bileşenleri ve çok sayıda kadın katıldı. Toplantı, Tuzluca Belediye Eşbaşkanı Neşegül Can’ın seçim bildirgesini okuması ile başladı. Toplantıda konuşan Iğdır DBP İl Eşbaşkanı Berfin Kara Er, kadınların her alanda olduğu gibi seçim çalışmasında da öncülük edeceğini belirterek, çalışmalarının tüm hızıyla kesintisiz devam edeceğini söyledi.

Ardından konuşan HDP Iğdır Milletvekili Türkeli ise, bedenlerini teşhir eden AKP hükümetinin diktatörlüğünü her alanda teşhir edilmesi gerektiğini vurgulayarak, kadınların yaşamın her alanına damga vurduğunu ve vuracağını söyledi. “Kirli savaştan en çok etkilenenler kadınlardır” diyen Kıznaz, şunları aktardı: “Bizleri bedenlerimizi, çocuklarımızı katleden her gün bizlere gözyaşı döktüren bu kirli savaşın bitmesini istiyorsak kadınlar olarak mücadelenin en ön saflarında yer almamız gerekiyor. Çünkü bu kirli savaştan en çok etkilenen bizleriz. Kendi kadın meclislerimizi örgütleyerek bu savaşı durdurabiliriz.”

 (DİHA)
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here