Alevilerden AKP’nin politikalarına tepki

Paylaş

Devrimci Kızılbaş Hareketi (DKH), Maraş ve Sivas’taki Alevi köylerine “mülteci kampı” adı altında DAİŞ çetelerini yerleştirme planına gösterdi.

Devrimci Kızılbaş Hareketi, AKP hükümetinin Maraş Terolar köyü ve Sivas’ın Alevi köylerine DAİŞ çetelerini yerleştirme planına tepki göstermek amacıyla Gazi Mahallesi Cemevi önünde basın açıklaması yaptı. Pankartların açıldığı ve sloganların atıldığı açıklamada, DKH adına Ferhat Bulgurcu konuştu. AFAD kamplarının IŞİD kampları olarak kullanıldığını ve bu kamplarda örgütlendiklerini söyleyen Bulgurcu, “Bu kamplarda AKP açıkça paravan örgüt olarak hareket etmekte, her türlü olanağı gerici ve barbar IŞİD’e sağlamakta ve Maraş Alevileri tam da bu nedenle yaşam alanlarının merkezine kurulmak istenen kampa karşı direniyor” dedi. Bulgurcu, direnişin nedeninin Suriye’deki savaştan dolayı göç etmek zorunda olan mültecilerin olmadığını belirterek,16 Alevi köyünün demografik yapısının değiştirilmek istendiğini kaydetti.

AKP hükümeti bir yandan Suriyeli mültecilere kucak açtığı iddiasında bulunurken diğer yandan da milyonlarca Suriyelinin metropollerde açlık ve sefaletle pençeleştiğini belirten Bulgurcu, “Alevi halkı tamda bu ikiyüzlülüğe karşı direniyor” dedi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here