ANF’nin Haberine göre Halk İnisiyatifi: Amed’in her yanı eylem yerine dönüşmeli çağrısında bulundu.

Paylaş

‘Amed’in her sokağında, her mahallesinde barikatlar kurulmalı her yerde direniş ateşleri yakılmalıdır. Kim elinden ne geliyorsa onu yapmalıdır. Herkes kapısının önüne çıkmalı ve evini, sokağını, mahallesini savunmalıdır.’

 Amed Demokratik Halk İnisiyatifi, Cizre ve Kürdistan’ın diğer kentlerinde devam eden devlet terörüne karşı direniş çağrısında bulundu.

Cizre’deki vahşeti hatırlatan Halk İnisiyatifi, Amed halkına direniş ve eylem çağrısında bulundu.

Amed Halk İnisiyatifi: Bugünden itibaren Amed’in her tarafı Serhıldan alanına dönüşmelidir. Her yerde barikatlar kurulmalıdır. Düşmanın sokaklarımızda rahat dolaşmasına izin verilmemelidir.

Yazılı açıklama yapan Amed Halk İnisiyatifi, Türk devletinin Kürdistan’daki terörüne karşı Kürt halkının destansı direniş sergilediğine vurgu yaptı. Açıklamada, ‘’Halkımız özyönetim direnişlerinin sürdüğü Cizre’de,  Silopi’de, Nusaybin’de, Sur’da, Hezex’de ve Gever’de tarih yazmaktadır. Paris komününde, Vietnam’da halk ve devrimciler nasıl direnip kazandılarsa, bugünde, Kürdistanlı devrimciler direnip kazanacaklar’’ denildi.

BUGÜN DİRENMEZSEK YARIN DAHA ÇOK KATLEDİLECEĞİZ

Cizre’deki katliamı hatırlatan Halk İnisiyatif, Cizre’de iki aydır halka karşı tanklar, toplar ve on binlerce özel harekat çetesi ile saldırı yapıldığına dikkat çekti. İnisiyatif açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Cizre’de 15 gündür yaralı olarak bir bodrumda bekletilen insanlarımız herkesin gözü önünde katledilmiştir. Dün gece Cizre’de 60 insanımız faşist AKP devleti tarafından katledilmiştir. Bu katliamı ne zamana kadar izleyeceğiz? Bugün Cizre’de katliam yapılıyor. İzleyici durumunda kalırsak yarın Amed’de, Van’da, Batman’da ve Kürdistan’ın her yerinde yapılacak olan katliamlara da zemin sunmuş oluruz.  Bu zulme karşı gün direnme günüdür. Bugün direnmezsek yarın daha çok katledileceğiz. Kimin elinden ne geliyorsa bugün yapmalıdır. Gün omuz omuza direnme günüdür.  Barikatlarda faşizme karşı direnme günüdür.’’

AMED’İN HER YANI EYLEM YERİNE DÖNÜŞMELİDİR

Açıklamasının devamında Amed halkına çağrıda bulunan İnisiyatif yapılacak eylemlere ilişkin şu noktalara dikkat çekti:

‘’Amed halkı tarihine yakışır biçimde bugün Serhildana kalkarak bütün Kürdistan’a öncülük yapmalıdır. Bugünden itibaren Amed’in her yeri serhildan alanına dönüşmelidir. Yarından itibaren Amed’de 3 gün boyunca yaşam durmalıdır. Hiç kimse Cizre’de katliam varken yaşamına normal devam etmemelidir.  Esnaf kepenk açmamalı, şoförler kontak açmamalı, işçiler işe gitmemelidir. Amed’in her yanı eylem yerine dönmelidir. Bu katliamı durdurana kadar süresiz serhildana kalkmalıdır.  Faşist düşman güçleri hiçbir şekilde sokaklarımıza girmemeli, rahat rahat dolaşmamalıdır.

Amed’in her sokağında, her mahallesinde barikatlar kurulmalı her yerde direniş ateşleri yakılmalıdır. Kim elinden ne geliyorsa onu yapmalıdır. Herkes kapısının önüne çıkmalı ve evini, sokağını, mahallesini savunmalıdır. Bütün yollar barikatlarla kapatılmalıdır. Direnmek dışında yaşamamızın yolu kalmamıştır. Taş atabilen taşla, sopa kullanabilen sopayla, silah kullanabilen silahla direnişe katılmalıdır. Gün faşist polis güçlerine Amed’i dar etme günüdür. Gün serhildan ruhuyla gençlik ve kadın öncülüğünde meydanlara inme günüdür.  Faşizm kaybedecek özgürlük kazanacaktır.’’

8 Şubat 2016 Pazartesi 10:54
AMED – ANF
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here