Anasayfa Haber Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, “İç Güvenlik Paketi” paneli düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, “İç Güvenlik Paketi” paneli düzenlendi.

Paylaş

Üniversitelerin sesi çıkmadığı  bir ülkede ,Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, “İç Güvenlik Paketi” ile ilgili   panel düzenlene biliyor.Bu nedenle haberin değeri oluşuyor.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu Perspektif Hukuk Topluluğu, Hukuk Fakültesi’nde “İç Güvenlik Paketi” konulu panel düzenledi. Panele katılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, Güvenlik yasası, mücadele yasası gibi kavramların faşizme atıf yapılmadan anlaşılamayacağını belirterek, “İç Güvenlik, bir anlamda ‘iç düşman’ demektir. Farklı siyasi, ideolojik veya cinsel tutumu olanlar, hayatı boyunca ücretinden memnun olmayıp yürüyüş yapmaya çalışanlar; dolayısıyla düşman sizlersiniz. Yani mülksüzler. Örgütlenmez ve mücadele etmezseniz, ‘hak ettiğiniz’ muameleyi göreceksiniz” diye konuştu.

Kozağaçlı, “iç düşman”a yönelik çıkarılan İç Güvenlik Paketi ile devletin, hükümetin veya hükümetin temsil ettiği sermaye grupların hiçbirinin kastedilmediğini belirterek, “Anayasa bir zırh değildir, polis kurşununu durdurmaz. Anayasa kağıttandır ıslanır, barınak yapamazsınız. Barınma hakkı, çalışma hakkı ve sağlık hakkını; bunların hiçbirisini anayasa insanlara vermez. Dünyanın hiçbir anayasası da vermemiştir. Bunun için kavgaya girilecek, bunun için mücadele edilecek ve bedel ödenecek. Bu mesele, böyle bir mesele. Bu iktidar sokakta yıkılacak, bu yüzden sokağa çıkanı vururlar. Bu insanlar biliyorlar sokakta yıkılacaklarını; genel grevlerde, büyük toplantı ve gösteri yürüyüşleriyle yıkılacağını biliyor ve engellemek istiyorlar. Saf mı bu insanlar? Saf olsalar 12 yıldır yönetemezlerdi” dedi.DİHA

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here