Anasayfa Haber Ankara’da katledilen yoldaşlarımızın Hikayeleri..

Ankara’da katledilen yoldaşlarımızın Hikayeleri..

Paylaş

Ankara’da 10 Ekim’de düzenlenmek istenen Barış, Demokrasi ve Emek mitingi öncesi iki canlı bombayla düzenlenen saldırıda  son açıklamaya göre 97 kişi hayatını kaybetti.

Barış talebiyle Ankara’da bulunan insanların ulaşabildiğimiz hikayelerini paylaşıyoruz.

Abdülkadir Uyan

26 yaşındaki Bingöllü Abdulkadir Uyan, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ağabeyi ile Bingöl’de mühendislik bürosu açtı. Patlamadan bir gün önce İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne yüksek lisans başvurusu yaptı.

Solhan ilçesine bağlı Mutluca köyüne defnedilecek.

Metin Kürklü

53 yaşındaki Metin Kürklü işçi emeklisi ve EMEP Merzifon İlçe Başkanıydı. Amasya’da arkadaşları ile doğum gününde gerçekleşen mitinge katılmak için Ankara’ya gitmişti.

Cenazesi 11 Ekim’de Amasya’nın Merzifon ilçesinde defnedildi.

Gökhan Akman

21 yaşındaki Gökhan Akman Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü 4. sınıf öğrencisi ve EMEP Uşak gençlik örgütü üyesiydi.

Cenazesi 11 Ekim’de Denizli’nin  Çameli ilçesi Kızılyaka Mahallesi’nde defnedildi.

Orhan Işıktaş

24 yaşındaki Orhan Işıktaş Selçuk Üniversitesi Lojistik Bölümü 3. sınıf öğrencisiydi.

Cenazesi 11 Ekim’de Mersin Tarsus ilçesindeki Tarsus’a bağlı Zübeyir köyünde defnedildi.

Işıktaş’ın annesi Müzeyyen Işıktaş cenezade, “Orhan, Ankara’ya barış için gitti. Barış için gidenleri öldürdüler. Herkesin başı sağolsun. Bir tek Erdoğan’ın başı sağ olmasın’’ diye konuştu.

Gülhan Karlı Elmascan / Yılmaz Elmascan

Öğretmen Gülhan Karlı Elmascan ile bir yıl önce evlendikleri eşi Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi TCDD makinisti Yılmaz Elmascan  Adana’dan mitinge gelmişti.

Adana’dan eyleme gidenlerden Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri; Bilgen Parlak, Hacı Kıvrak, Nevzat Sayan, Rıdvan Akgül,Fevzi Sert, Emek Partisi üyeleri Dilan Sarıkaya ve Gökhan Gökbörü, Emek Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Yurtman ile HDP üyesi Hacı Mehmet Şah ile birlikte hayatlarını kaybettiler.

Elmascan’ın cenazesi Urfa’nın Suruç ilçesinde toprağa verilecek iken eşi Gülhan Karlı Elmascan Konya’nın Ereğli ilçesinde defnedilecek.

Nevzat Sayan

Nevzat Sayan TCDD çalışanı ve KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyesiydi.  12 Ekim’de Karaman’da uğurlandı.

Adana’dan eyleme giden BTS üyeleri Yılmaz Elmascan, Nevzat Sayan, Bilgen Parlak ve Rıdvan Akgül, yolda çektiği selfie fotoğrafı yayınlandı.

Bilgen Parlak

45 yaşındaki BTS üyesi Bilgen Parlak’ın cenazesi, memleketi Kâhta’da toprağa verildi.

Hacı Kıvrak

Adana BTS üyesi Hacı Kıvrak 25 yıldır TCDD’de çalışıyordu. 45 yaşındaki iki çocuk babası Kıvrak’ın cenazesi 11 Ekim’de Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Üzümlük köyünde toprağa verildi.

Rıdvan Akgül

Rıdvan Akgül TCDD Adana Müdürlüğü çalışanı ve BTS üyesiydi. Cenazesi 11 Ekim’de Siirt’te defnedildi.

Fevzi Sert

Devlet Demir Yollarında çalışan 45 yaşındaki Fevzi Sert evli 3 çocuk babasıydı. Cenazesi, Adana’nın Kozan ilçesinde toprağa verildi.

Hacı Mehmet Şah

Hacı Mehmet Şah HDP üyesiydi. Adana’da 12 Ekim’de uğurlandı.

Gökmen Dalmaç

38 yaşındaki Gökmen Dalmaç Emek Partisi İstanbul Beyoğlu ilçe yöneticisi ve Devrimci Trabzonsporlular üyesiydi. bir dönem Eğitim- Sen Trabzon Şube Sekreterliği yapmıştı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda çalışan Dalmaç, birkaç yıldır İstanbul’da yaşıyordu. Dalmaç Trabzon’dan son yolculuğuna uğurlandı.

Elif Kanlıoğlu

20 yaşındaki Elif Kanlıoğlu Aydın’dan mitinge gidenler arasındaydı. Mersin Üniversitesi Yabancı Dil Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisiydi.

Hakan Dursun Akalın

Amasya’da görev yapan öğretmen Hakan Dursun Akalın mitinge gitmeden önce sosyal medyada şu mesajı paylaşmıştı:

“Gel demekle gelmiyor. Umut edip beklemek acizlere göre. Kaçıp saklanacak vakitdeğil. Sevgi emek ister ya. Emek ve huzur için de emek. Ankara’daymış barşı, alıp gelmek gerek. Ben gidiyorum kalanlara selam olsun. Getirebilirsem barışı kızama sefa olsun…”

Ercan Adsız

42 yaşındaki Ercan Adsız EMEP Partisi Çanakkale İl Başkanıydı.

Cenazesi 11 Ekim’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde toprağa verildi.

Ayşe Deniz

Ayşe Deniz, HDP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu üyelesi ve mali müşavirdi. Cenazesi 12 Ekim’de İzmir’de defnedilecek.

Berna Koç

İzmirli Berna Koç, bir yandan temizlik işçisi olarak çalışıyor, bir yandan da üniversite sınavına hazırlanıyordu. Koç, Celal Bayar Üniversitesi Harita ve Kadastro bölümünü kazanmıştı. 2004 yılında sendikacılar, KaosGL’nin LGBT işçi ve memurların katılımıyla düzenlediği Gey-Lezbiyen İşçi Buluşması’nda da yer almıştı.

Berna Koç’un cenazesi bugün, İzmir Konak Belediyesi önünden toplu törenle saat 11.00’de, Halkevi önünden saat 13.00’de uğurlanacak.

Fatma Esen

Fatma Esen, 45 yaşında, iki çocuk annesi, Eruhlu, HDP üyesi. Cenazesi 12 Ekim’de İstanbul Fatih Kadınlar Pazarı Eruhlular Derneği’ndeki törenle uğurlanacak.

Gülbahar Aydeniz

Gülbahar Aydeniz, Ankara’daki mitingte hayatını kaybeden CHP gençlik kolları üyesi 11 kişiden biriydi. Aydeniz, Malatya Gençlik Kolları üyesiydi.

Eren Akın

19 yaşındaki Eren Akın CHP MalatyaGençlik Kolları üyesiydi. Cenazesi 11 Ekim’de Malatya’da toprağa verildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile çektirdiği selfie sosyal medyada yer aldı.

Radikal.com.tr Akın’ın bu yıl gerçekleşen Uğur Mumcu anmalarında “Vurulduk ey halkım unutma bizi” dizelerini okuduğu görüntüleri paylaştı.

Görüntülere buradan ulaşabilirsiniz.

Canberk Bakış

Adnan Menderes Üniversitesi ve Emek Gençliği Üyesi Canberk Bakış da Ankara’da hayatını kaybetti.

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi olan Bakış, 11 ekim’de Malatya’da uğurlandı.

Üniversite resmi sitesinde rektör Prof. Dr. Cavit Bircan imzasıyla taziye mesajı yayınlandı.

Tayfun Benol

1961 doğumlu Tayfun Benol, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 1988’de mezun oldu. Lise yıllarıdan itibaren sosyalist mücadele içinde oldu. Politika Gazetesi’nin sorumlu yazıişleri müdürüydü. bianet için  Ermeni Soykırımı’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla hazırlanan “100leşme” yazılarından birini kaleme almış ve Leman Halasının hikayesini paylaşmıştı.

Tayfun Benol 12 Ekim’de Karacaahmet Şakirin camisinde kılınacak öğle namazının ardından Maltepe Başıbüyük Mezarlığında toprağa veriliyor.

Arkadaşı Gülengül Altıntaş, onu “Tayfun Benol, Bir Güzel İnsan” başlıklı yazısında anlattı.

Nizamettin Bağcı

56 yaşındaki evli ve beş çocuk babası Nizamettin Bağcı inşaat işçisiydi. Cenazesi 11 Ekim’de Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde toprağa verildi. Bağcı’nın kardeşi Nevzat Bağcı, “Bunlar barış şehidi. Barış olsun diye gittiler” dedi.

Kasım Otur

48 yaşındaki Kasım Otur Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Malatya eski Şube Başkanıydı.

Evli ve bir çocuk sahibi Otur’un cenazesi 11 Ekim’de Malatya’da defnedildi.

Başak Sidar Çevik

Başak Sidar Çevik Atılım Üniversitesi İnşaat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. Annesi, babası ve halası da Urfa’dan mitinge gelmişti. Halası Nilgün Çevik ile Başak Sidar Çevik hayatını kaybetti.

Patlama sonrası anne ve babasının fotoğrafı katliamın fotoğrafı olarak manşetlerde yer aldı.

Cenazeleri Suruç’a gönderilirken Baba İzzettin Çevik, Hürriyet’e verdiği demeçte “Kızım Atılım Üniversitesi 4. sınıfta okuyordu. Buluşma noktasında beklerken kızım yanımıza geldi. Sonra alana girdik. Birilerine güveniyorduk. Barış diyorduk, başka bir şey demiyorduk. Sadece barış… Onlar da Ankara’nın göbeğinde bizlere bunları yaptılar. Acımız çok büyük. Tek istediğim şey şimdi canlarımızı toprağa vermek. Eşim şu an hastanede tedavi altında, başka bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

Resul Yanar

Manisa Saruhanlu ilçesinden inşaat işçisi Resul Yanar evli ve dört çocuk babasıydı. Cenazesi 11 Ekim’de Manisa’da toprağa verildi.

Resul Yanar’ın babası Cafer Yanar,  “Biz barış için bağırıyoruz, çağırıyoruz. Ne diyeyim, yalvarıyoruz. Peşimizi yine bırakmıyorlar yine bırakmıyorlar. Ne yapacağız. Biz barış istiyoruz, savaş istemiyoruz. Savaştan kimse bir şey anlamaz ki. Kimsenin kârı yoktur. Barıştan, kardeşlikten güzel ne var” dedi.

“Biz bunu biliyoruz. Ama biz yine barış istiyoruz. 10 tane gitse, 20 tane gitse 100 tane de gitse biz yine barış istiyoruz. Hainlerin Allah belasını versin. Allah’ın izniyle yine bir gün uzağa giderler. İnşallah onlar da aynı acıyı çekerler. Allah büyüktür. Eğer, Selahattin Demirtaş deseydi, ‘Biz seni başkan yapacağız’, biz bugünleri görmezdik. Başkanlık istiyor adam, 400 milletvekili istiyor. Sevdirsin kendini millete 400 milletvekili versin.”

Mehmet Ali Kılıç

Malatyalı Mehmet Ali Kılıç, CHP Malatya Gençlik Kolları yöneticilerindendi.

Tekin Arslan

İnşaat İşçileri Sendikası kurucularından, Yönetim Kurulu üyesi Tekin Aslan, mitinge İstanbul’dan gitmişti. Cenazesi 12 Ekim’de Kartal Cemevi’nden kaldırılıyor.

Sezen Vurmaz

52 yaşındaki Sezen Vurmaz, 15 yaşındaki kızıyla birlikte kardeşini ziyaret etmek için Ankara’daydı. Tesadüfen geçtiği yerde miting öncesi paylayan bomba nedeniyle hayatını kaybetti, kızı ağır yaralandı.

Sezen Vurmaz, Malatya Yeşilyurtspor takımın futbolcusu Onur Vurmaz’ın annesiydi.

Dilaver Kahraman

Dilaver Kahraman, HDP Karaman İl Başkan Yardımcısıydı.

Umut Tan / Onur Tan

Onur ve Umut Tan kuzenlerdi.  CHP Malatya Gençlik Kollarından hayatını kaybeden 11 kişi arasında yer aldılar. Cenazeleri Malatya’ya gönderildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye’si CHP’li meclis üyesi Dilek Tan’ın kuzenleri Onur ve Umut Tan ile birlikte teyzesinin kızı Sarıgül Tüylü de Ankara’daki patlamada hayatını kaybetti.

Sarıgül Tüylü

35 yaşındaki Sarıgül Tüylü, 10 ve 5 yaşlarında iki çocuk annesiydi.

Cenazesi 12 Ekim’de Kağıthane’deki Nurtepe Cemevi’nden kadınların omuzlarında uğurlandı.

Dilan Sarıkaya

22 yaşındaki Dilan Sarıkaya Çukurova Üniversitesi arkeoloji Bölümü öğrencisiydi. EMEP üyesiydi. Cenazesi Adana’da yüzbinlerce kişi tarafından karşılandı.

Dilan Sarıkaya’nın babası İzzet Sarıkaya, “Benim yoldaşımı ona öğrettiğim ilk sloganla göndermek istiyorum. Faşizme ölüm, halka hürriyet. Yoldaşım yoldaşlarımıza selam söyle” diye konuştu.

Cenazesi 12 Ekim’de Adana’da defnediliyor.

Ali Kitapçı

Demiryolu işçisi Ali Kitapçı 12 Ekim’de Ankara Garı önünde yapılan anmanın ardından Ankara Karşıyaka mezarlığında defnediliyor.

Anarşi İnisiyatifi, Kitapçı’nın ardından “Ali, Ali. Sendikacı Ali, Ali Kitapçı, Ali abi, anarşist Ali, her anarşist gibi kara ali. Başkalarınınkinde nasıldı bilmem ama, bizim hayatımızda çok değerli ve önemli bir yeri vardı. Türkiye anarşist hareketinin ilk sendikacısı dersem herhalde yalan olmaz. Grevlerde lokomotifleri deviren, kapıları zincirleyen, rayları kapatan dava adamı. neşe kaynağımızdın be, kim anlatsın şimdi bize İngiltere kömür madenlerindeki anarko sendikalist mücadele hikayelerini” mesajını paylaştı.

İsmail Kızılçay

49 yaşında iki çocuk babası İsmail Kızılçay İnşaat İşçileri Sendikası üyesiydi.

Ethem Sarısülük’ün vurulmasının ardından 5 Haziran’da Ankara’da yapılan protestoda yaralanmıştı. Cenazesi 11 Ekim’de Kastamonu’nun Tosya ilçesi Aşağıkayı köyünde uğurlandı.

Muhammet Demir

19 yaşındaki Hakkarili Muhammet Demir İstanbul’da kimya bölümünde üniversite öğrencisiydi.

Korkmaz Tetik

EMEP üyesi Korkmaz Tetik’in cenazesi 12 Ekim’de binlerce kişinin katılımıyla Batıkent Cemevi’ndeki törenin ardından Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

Veysel Deniz Atılgan / İbrahim Atılgan

9 yaşındaki Veysel Atılgan dokuz yaşındaydı. TCDD Diyarbakır Müdürlüğü’nde çalışırken beş yıl önce tayini Ankara’ya çıkan 55 yaşındaki babası İbrahim Atılgan ile mitingteydi.

İbrahim Atılgan, Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyesiydi. Oğlu Veysel Atılgan, Batıkent’teki Kürşad Bey İlkokulu’nda 3/A sınıfında okuyordu. Kısa bir süre önce çekilmiş videosunda avukat olmak istediğini söylüyor, ailesinden bisiklet, tablet ve bilgisayar istiyordu.

Cenazeleri 11 Ekim’de Batman’da defnedildi.

Veysel Atılgan Öğretmeni Sabahat Yıldırım, öğrencisinin ardından şöyle yazdı:

“Sevgili öğrencim Muhammed Veysel Atılgan, küçücük bedeninde taşıdığın kocaman yüreğinle barış dediğin için babanla el ele katillerin hedefi oldun. Başkentin göbeğinde faşist saldırıya maruz kaldın. Arkadaşlarınla daha dün mendil kapmaca oynarkenki coşkun gözlerimin önünden gitmiyor. Şimdi söyle güzel gözlü güzel yürekli çocuğum nasıl anlatırım

“Ben bu dersi seni anmadan nasıl veririm? Seni, barış sözünü kullanmadan anlatırsam eksik olur, barış dersem peki arkadaşların sormaz mı ‘barış ölüme eş mi öğretmenim?’ diye. Küçücük bedenin ağzı salyalı katillerin hangi egolarını tatmin etti acaba? Güzel gözlü, güzel yürekli oğlum sana söz, oturmaktan hoşlandığın o cam kenarındaki yerin hep senin olacak. Barışın güvercini sensin artık benim için…”

Emine Ercan

Emine Ercan 55 yaşındaydı. EMEP üyesiydi. Cenazesi 12 Ekim’de Çorum Hacı Bektaş Cemevi’nden kadınların omuzlarında uğurlandı

Kübra Meltem Mollaoğlu

Kübra Meltem Mollaoğlu HDP İstanbul 1. Bölge 16. Sıra milletvekili adayıydı. Evli ve iki çocuk annesiydi.

11 Ekim’de Kadıköy’den, Üsküdar’da bulunan Karacaahmet Mezarlığı’na gerçekleşen cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı.

Meryem Bulut

70 yaşındaki Meryem Bulut, Barış Annesi ve HDP İstanbul Şişli Yönetim Kurulu Üyesiydi. Torunu bir yıl önce Şengal’de IŞİD’e karşı savaşırken ölmüştü.

Bulut’un cenazesi Batman’da torunun yanına defnedildi.

Seyhan Yaylagül

Seyhan Yaylagül 46 yaşındaydı, evli ve iki çocuk annesiydi. Öğretmen eşiyle Maraş’ın Elbistan ilçesinden Ankara’ya gitmişti.

Elbistan’dan gidenlerden hayatını kaybeden Ebru Mavi ile birlikte Elbistan’daki cemevinde tören düzenlendi. Yaylagül, Malatya’da defnedildi.

Ebru Mavi

20 yaşındaki Ebru Mavi Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü 2. Sınıf öğrencisiydi. Miting için Alanya’dan gelen dayısı HDP İlçe Eş Başkanı İsmail İşli’yi görmeye gitmişti.

Cenazesi Elbistan’da uğurlandı.

Ali Deniz Uzatmaz

19 yaşındaki Ali Deniz Uzatmaz, bu yıl Mersin Üniversitesi Elektrik Bölümü’ne başlamıştı. Antep Emek Gençliği Yöneticisiydi.

11 Ekim’de Maraş’ın Narlı İlçesinde Cem Evi’nde yapılan cenaze töreniyle uğurlandı.

Uzatmaz’ın Gezi direnişinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın pankartını taşıdığı fotoğraflara, arkadaşlarının onun için taşıdığı fotoğraflar eklendi.

Ziya Saygın

ESP üyesi ve HDP Gebze İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Saygın (56), Sivas’ta Düzova Köyü Cemevi’nde düzenlenen törenle uğurlandı. Saygın evliydi ve iki çocuğu vardı.

Vahdettin Özgan

Vahdettin Özgan, HDP Üsküdar İlçe Örgütü üyesiydi.

Cenazesi Ankara’da hayatını kaybeden diğer HDP Üsküdar ilçe örgütü üyeleri Cemal Avşar, Selim Örs, Azize Onat ve Ahmet Katurman ile birlikte İstanbul’da Yavuz Selim Camisi’ndeki törenle uğurlandı. Törene HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve CHP’li vekiller de katıldı.

Dudullu HDP ilçe binasına götürülen cenazeler, ardından Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cemal Avşar

Cemal Avşar HDP Üsküdar ilçe örgütü üyesiydi.

Ahmet Katurman

HDP Üsküdar İlçe Örgütü üyesiydi. Cenazesi Ankara’da hayatını kaybeden diğer HDP Üsküdar ilçe örgütü üyeleri ile birlikte İstanbul’da Yavuz Selim Camisi’ndeki törenle uğurlandı.

Selim Örs

HDP Üsküdar İlçe Örgütü üyesi Selim Örs’ün Ankara’da mitinge giderken çekilen fotoğrafı sosyal medyada yer aldı.

Azize Onat

Azize Onat, HDP Üsküdar İlçe Örgütü üyesiydi.

Dicle Deli

Dicle Deli 17 yaşında bir lise öğrencisiydi. Bakırköy Belediyesi’nde zabıta memuru olan babası, patlama öncesini şöyle anlattı: “Kızımla yaşamış olduğumuz bir olaydan dolayı aramız biraz limoniydi. Bu yüzden benim yanıma geldi ve kızım bana ‘baba seni seviyorum’ dedi. Bende kızıma ‘seni seviyorum kızım’ dedim. Daha sonra kızımı bağrıma basmıştım ve bir daha basmak nasip olmadı.” Deli’nin cenazesi Silivrikapı Mezarlığı’nda defnedildi.

Günay Doğan

Günay Doğan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiydi. Saırgazi Taşdelen Cemevi’nde 12 Ekim’de uğurlandı.

Binali Korkmaz

DİHA Çukurova Büro Haber Şefi Rojda Korkmaz’ın babası Binali Korkmaz 12 Ekim’de İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Garip Dede Cemevi’nden uğurlandı.

Mehmet Zakir Karabulut

26 yaşındaki Mehmet Zakir Karabulut Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi’nde harita mühendisliği son sınıf öğrencisiydi. Cenazesi 12 Ekim’de Bitlis’te defnedildi.

Leyla Çiçek

23 yaşındaki Leyla Çiçek HDP Tarsus İlçe Yönetim Kurulu Üyesiydi. Cenazesi 12 Ekim’de Tarsus’ta defnedildi.

Metin Peşman

Metin Peşman Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyesiydi. Cenazesi 12 Ekim’de Tarsus’ta uğurlandı.

Mesut Mak

Mesut Mak, Tarım Orkam Sen İzmir Şube Yönetim Kurulu üyesi ve EMEP üyesiydi. Kardeşi Kenan Mak, 1998’de Bolu’da üniversite öğrencisiyken öldürülmüştü. 12 Ekim’de Dersim’de Adil Gür ile birlikte defnedildi.

Adil Gür

Adil Gür, EMEP Dersim üyesiydi.

Gökhan Gökbörü

Gökhan Gökbörü (18) EMEP Adana Gençlik Örgütü’ndendi. CenazesiAdana Ceyhan’da Yılankale Mahallesi’ndeki mezarlığa defnedildi.

Şebnem Yurtman

23 yaşındaki Şebnem Yurtman Mersin Üniversitesi öğrencisi ve Emek Partisi Adana İl Yönetim Kurulu Üyesiydi.
Cenazesi 12 Ekim’de Adana’nın Karaisalı ilçesi Bucak köyünde defnedildi.

Osman Turan Bozacı

Emekli öğretmen Osman Turan Bozacı 58 yaşındaydı. 12 Ekim’de  Rize’nin Pazar İlçesi’nde toprağa verildi.

İdil Güneyi

52 yaşındaki İdil Güneyi TCDD’de başmühendis olarak görev yapıyordu. Hacettepe Üniversitesi mezunu fizik mühendisiydi. Trabzonlu olan ve ailesi Bursa’da yaşayan bir çocuk annesi Güneyi, Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) yöneticisiydi.

Abdullah Erol

Abdullah Erol HDP Giresun Milletvekili Adayıydı. İnsan Hakları Derneği (İHD), GÖÇ-DER, ÇEV-GÖN, KURDİ-DER ve Uluslararası Af Örgütü Diyarbakır grubu üyeliği gibi değişik sivil toplum kuruluşlarında çalışmalar yürüttü. Abdullah Erol evli ve iki çocuk babasıydı. Cenazesi 12 Temmuz’da Diyarbakır’da uğurlandı.

Mehmet Hayta

Mehmet Hayta,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Gençlik Kolları üyesi ve aynı zamanda İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 2. sınıf öğrencisiydi. Memleketi Malatya’da toprağa verildi.

Özver Gökhan Arpaçay

Özver Gökhan Arpaçay, 32 yaşında bir matematik öğretmeniydi. KESK üyesiydi. İstanbul Deftarlarlığı’nda çalışıyordu. Memleketi Kars’ta toprağa verildi. Film çekmek istiyordu.

Şirin Kılıçalp

Konya’nın Kulu ilçesinde doğan Şirin Kılıçalp (34) İstanbul’da HAcı Ethem Üktem Ortaokulu’nda Türkçe öğretmenliği yapıyordu. Kılıçalp, Eğitim Sen İstanbul Kadınlar Sahnesi oyuncusuydu.

Yazar ve gazeteci İlhan Taçcı’nın, saldırıda yaralananlara kan vermek için gittiği hastanede kuzeni Şirin Kılıçalp’in ölümünü nasıl öğrendiğini Cumhuriyet’e yazdı.

Uygar Coşkun

Uygar Coşkun, 33 yaşında ve avukattı. Evli ve bir yaşında oğlu vardı. Ankara Adliyesi önünde meslektaşları Coşkun için bir basın açıklaması yaptı. Cenazesi Batıkent Pir Sultan Cemevi’nden kaldırıldı.

Ahmed Alkhadi

Filistinli Ahmed Alkhadi (27) Hatay Halkevi ile birlikte mitinge katılmıştı. Yaşam Hakkı Meclisleri üyesiydi. Antakya’da yaşayan ve Halkevi üyelerine İngilizce ve Arapça dersler veriyor, Halkevleri Ahmet Atakan Kütüphanesi’nde de gönüllü öğretmenlik yaparak Arapça öğretiyordu.

Ahmet Khaldi’nin ailesinin ailesinin Gazze’deki evinin önünde taziye çadırı açıldı.

Dünya Al-Vatan sitesinde yayımlanan habere göre, Ahmed’in 63 yaşındaki babası Mahmud, “Ahmed beni en son bayramda aradı, bayramlaştık. Kardeşlerine bayram harçlığı göndermişti. Dönmek için hala fırsat kolluyordu. Çünkü burada nişanlanacaktı” diye konuştu.

Alkhadi’nin ölümünden sonra Filistin Halk Kurtuluş Cephesi bir açıklama yayınlayarak saldırıyı kınadı, “Ahmet’in bu yürüyüşte şehit düşmesi, emperyalizm, siyonizm ve bölgenin gerici güçlerine karşı verilen mücadelenin hepimizin ortak mücadelesi olduğunu gösteriyor” dedi.

Nurullah Erdoğan

Nurullah Erdoğan, Demokratik Gençlik Dernekleri Federasyonu (DEM-GENÇ) ve HDP Şişli İlçe Örgütü üyesiydi.

Gözde Arslan

Gözde Arslan mitinge Malatya’dan katılmıştı. CHP Malatya Gençlik Kolları üyesiydi.

Uygar Coşkun

Uygar Coşkun, 3 yaşında bir çocuk babası bir avukattı. Cenazesi 12 Ekim’de Ankara Batıkent Pir Sultan Cemevi’nden uğurlandı.

Aycan Kaya

Aycan Kaya HDP İstanbul Üsküdar İlçe Eş Başkanıydı. 42 yaşındaki Kaya dört çocuk annesiydi. Cenazesi 12 Ekim’de Batman’dan uğurlandı.

Yunus Derici

Yunus Derici, Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencisiydi.

Sevgi Öztekin

EMEP üyesi Sevgi Öztekin  11 Ekim’de Karşıya Mezarlığı Camisi’nde uğurlandı.

Mehmet Tevfik Dalgıç

Mehmet Tevfik Dalgıç’ın cenazesi Alanya’da defnedildi.

Sevim Şinik

Sevim Şinik Alanya’dan Ankara’ya gidenler arasındaydı. Cenazesi Alanya’da defnedildi.

Emin Aydemir

Manisalı Emin Aydemir inşaat işçisiydi. 48 yaşındaki aydemir evli ve beş çocuk babasıydı. 11 Ekim’de Manisa Saruhanlı’da uğurlandı.

Cemal Avşar

Cemal Avşar, Üsküdar HDP üyesiydi.

Fatma Karabulut

Fatma Karabulut (43) HDP Üsküdar İlçe Başkanlığı’nda görevliydi.

Karabulut’un cenazesi memleketi Konya’nın Cihanbeyli İlçesi’ne bağlı Kırkışla’da defnedildi.

Ramazan Tunç

Ramazan Tunç 24 yaşında, 4 çocuk babası ve İstanbul’da inşaat işçisiydi. 12 Ekim’de Van’da uğurlandı.

**

Güncelleniyor…

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre hayatını kaybedenlerden kimliği belirlenenler şöyle:

1- Abdülkadir Uyan
2- Metin Kürklü
3- Gökhan Akman
4- Orhan Işıktaş
5- Yılmaz Elmascan
6- Gökmen Dalmaç
7- Elif Kanlıoğlu
8- Hakan Dursun Akalın
9- Ersin Adsız
10- Ayşe Deniz
11- Fatma Esen
12- Gülbahar Aydeniz
13- Eren Akın
14- Canberk Bakış
15- Nizamettin Bağcı
16- Kasım Otur
17- Başak Sidar Çevik
18- Resul Yanar
19- Mehmet Ali Kılıç
20- Tekin Arslan
21- Sezen Vurmaz
22- Dilaver Kaharman
23- Umut Tan
24- Dilan Sarıkaya
25- Ali Kitapçı
26- İsmail Kızılçay
27- Muhammet Demir
28- Korkmaz Tetik
29- Onur Tan
30- Osman Erbasan
31- Emine Ercan
32- Vedat Erkan
33- Seyhan Yaylagül
34- Vahdettin Özgan
35- Selim Örs
36- Ali Deniz Uzatmaz
37- Günay Doğan
38- Berna Koç
39- Meryem Bulut
40- Binali Korkmaz
41- Feyyaz Deniz
42- Mehmet Zakir Karabulut
43- Dicle Deli
44- Leyla Çiçek
45- Ebru Mavi
46- Ziya Saygın
47- Metin Peşman
48- Mesut Mak
49- Hacı Kıvrak
50- Gözde Arslan
51- Fevzi Sert
52- Uygar Coşkun
53- Aycan Kaya
54- Aziz Onat
55- Yunus Derici
56- Hasan Sancalı
57- Veysel Atılgan
58- Metin Tesmen
59- Fatma Karakurt
60- Şirin Kılıçalp
61- Yusuf Akdağ
62- Çetin Kürklü
63- Gülhan Elmas Can
64- Bilgen Parlak
65- Nevzat Sayhan
66- Kübra Meltem Mollaoğlu
67- İdil Güneyi
68- Osman Turan Bozacı
69- Sevgi Öztekin
70- Sarıgül Tüylü
71- Rıdvan Akgül
72- Nilgün Çeliv
73- Mehmet Tevfik Dalgıç
74- Emin Aydemir
75- İbrahim Atılgan
76- Sabri

bianet

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here