Anasayfa Haber Annelerden Erdoğan’a: Bu vahşeti unutmayacağız

Annelerden Erdoğan’a: Bu vahşeti unutmayacağız

Paylaş
  •   Şırnak’ta infaz edildikten sonra panzerin arkasında sürüklenen Hacı Lokman Birlik’e ilişkin açıklama yapan Siirt Barış Anneleri Meclisi üyeleri, “Erdoğan, şehidimizi panzer arkasında sürükleyerek bizlere gözdağı vermek ve korkutmak istiyor. Ama biz ne panzerlerinden ne de toplarından korkuyoruz. Bu vahşeti unutmayacağız” dedi.

Siirt Barış Anneleri Meclisi üyeleri, Şırnak’ta Hacı Lokman Birlik’in infaz edildikten sonra panzerin arkasında sürüklenmesine ilişkin kendi meclis salonunda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan meclis üyesi Hediye Suçi, Erdoğan’ın başlattığı savaşla gençlerin panzerlerin arkasına bağlayarak sürüklediğine dikkat çekerek, “Erdoğan’ın yaptıklarını lanetliyoruz. Biz bu vahşeti unutmayacağız” dedi.

“Erdoğan, şehidimizi panzer arkasında sürükleyerek bizlere gözdağı vermek ve korkutmak istiyor” diyen Suçi, şöyle devam etti: “Ama biz ne panzerlerinden ne de toplarından korkuyoruz. Eğer Müslüman olsaydı, dini ve imanı olsaydı o cenazemizi ve şehidimizi panzerin arkasında sürüklemezdi. Biz bunu unutmayacağız. Biz anneler söz veriyoruz ki Erdoğan’ı o koltukta oturmasına izin vermeyeceğiz. Erdoğan cenazelerimizden ve şehitliklerimizden korkuyor.” (DİHA)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here