Anasayfa Ekoloji Antep Ekoloji Meclisi kuruldu  

Antep Ekoloji Meclisi kuruldu  

Paylaş

 Mezopotamya Ekoloji Hareketi, bölge kentlerinde hayata geçirdiği örgütlenme ve yeni alan açma çalışmaları kapsamında Antep Ekoloji Meclisi’nin kuruluşunu ilan etti.

Mezopotamya Ekoloji Hareketi Antep Ekoloji Meclisi kuruluşunu ilan etti. Meclisin kuruluşunun ilanı, SES Antep Şube binasında gerçekleştirilen basın toplantısıyla yapıldı. Toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra HDP, DBP, ESP ve EMEP üye ve yöneticileri ile KESK Antep bileşeni olan sendika temsilcileri katıldı.

Meclisin kuruluşuna ilişkin hazırlanan basın metni meclis üyesi Ayşe Öztürk tarafından okundu. Öztürk, günümüzde doğanın ve doğanın bir parçası olan insanın ciddi bir ekolojik bir krizle karşı karşıya olduğunu dile getirdi. Öztürk, yaşanan bu krizle bağlantılı olarak milyarca insanın ve diğer canlıların yaşamının tehdit edilir hale geldiğine işaret ederek, “Hiçbir düşünce, ideoloji, dünya görüşü, inanç sistemi yaşanmakta olan ekolojik sorunları yok sayamaz, bu sorunlarla ilgili ciddi çözüm önerileri ileri sürmedikçe ikna edici olamaz” dedi.

Ekoloji Meclisi’nin ilkelerini okuyan Öztürk, Antep’in ekolojik sorunlarını anlattı. Kurulan komisyonlarla çalışmalarına başlayan Ekoloji Meclisi ilk toplantısını da gerçekleştirerek, kentte yaşanan sorunları ve çözüm yöntemleri konusunda tartışma yürütüldü.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here