Anasayfa Haber Antep’te HDP’li üyelerin Düğüne Bombalı Saldırı Ölü sayısı her saat artıyor

Antep’te HDP’li üyelerin Düğüne Bombalı Saldırı Ölü sayısı her saat artıyor

Paylaş

20160821014331_hdp

 

Antep’te Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi’nde dün gece yapılan düğüne bombalı saldırı düzenlendi.

Saldırı sonrası Vali Ali Yerlikaya yaptığı yazılı açıklamada, “Şahinbey ilçemiz Beybahçe Mahallesi’nde yapılan bir düğüne, menfur bir bombalı terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Bu saldırıda şu an itibariyle 50 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 94 vatandaşımızın da yaralandığı anlaşılmıştır” dedi.

Valilik 11.00’da açıkladı: Ölü sayısı 50

Gaziantep Valiliği, sabah saat 11.00 civarında yeni bir açıklama yaptı:

“20 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen bombalı terör saldırısındabugün itibariyle 50 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.”

Gelin ve damat yaralı

Hürriyet gazetesi gelin Besna ile damat Nurettin Akdoğan’ın hastaneye kaldırıldığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını duyurdu. Gazeteye göre saldırı “intihar bombacısı” saldırısı..

DİHA: Adli Tıp’a 50 cenaze getirildi

Anadolu Ajansı haberi “terör” saldırısı olarak tanımlarken, Dicle Haber Ajansı (DİHA) sabah 9.00 sularında geçtiği haberde “bombalı saldırıda yaşamını yitiren 50 yurttaşın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na getirildi” bilgisini geçti.

HDP: Saldırı üyelerimize yönelik

Halkların Demokrasi Partisi yaptığı yazılı açıklamada saldırının partili üyelerine yönelik olduğunu duyurdu.

“Partili üyelerimizin düğününe yönelik terör saldırısı sonucunda salonda bulunan çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirdi, çok sayıda yaralımız var. Bu saldırıyı yapanları, arkasındaki güçleri, zihniyeti en sert biçimde kınıyor ve lanetliyoruz.”

HDP’den yapılan açıklamada Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş Ve Figen Yüksekdağ’ın Antep’e gittikleri de bildirildi.

Yayın yasağı

Valilik saldırıyla ilgili yayın yasağı kararı alındığını duyurdu. Açıklamada “Gaziantep 1’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve buna benzer yayın yapılmasının yasaklanmasına karar verildiği” duyuruldu.

Recep Akdağ ve Mehmet Şimşek Antep’te

CNN Türk’e konuşan Başbakan Yardımcısı ve Gazianteh Milletvekili Mehmet Şimşek: “Canlı bomba saldırısı olduğu tahmin ediliyor” dedi.

Şimşek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte saldırı sonrası Antep’e gitti ve 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde yaralıları ziyaret etti.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here