Anasayfa Haber Arınç :”Umarım Kobani deki rolümüz Unutulmaz” dedi. Evet hiç kimse unutmayacak ne...

Arınç :”Umarım Kobani deki rolümüz Unutulmaz” dedi. Evet hiç kimse unutmayacak ne yapıldığını.

Paylaş

Arınç: Umarım Kobanê’deki rolümüzü unutmazlar!

ANKARA (DİHA) – Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, DAİŞ’in Kobanê’de kırıldığını ve bölgeyi terk etmeye başladığını belirterek, ” Türkiye’nin bu konuda olumlu bir rolü olduğunu umarım unutmazlar” şeklinde konuştu.

Bakanlar Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç gündeme dair açıklamalar yaptı.

‘DEDAŞ iyi niyetli’

Diyarbakır’da DEDAŞ’ın halkın elektriğini kesmesi ile başlayan tartışmalara ilişkin konuşan Arınç, DEDAŞ’ın iyi niyetli bir yaklaşımı olduğunu iddia ederek, “Ama kişi ya da kurumların bedelini ödememek gibi bir ısrarı var. Toplam 255 milyon lira borç var bölgede. DEDAŞ’ın tüm çabalarına rağmen bu borçlar ödenmedi. Bunun üzerine DEDAŞ elektrikleri kesti ve belediyeler bir direnişe başladı” diye konuştu.

Yunanistan’da seçimleri SYRİZA’nın kazanmasının beklenen sonuç olduğunu söyleyen Arınç, yeni hükümetle ilişki geliştirmeye gayret edeceklerini söyledi.

Kobanê zaferine hükümet yardım etmiş!

Kobanê’ye yönelik DAİŞ çetelerini saldırılarından bu yana AKP-DAİŞ işbirliği dünya basının yer almasını görmezden gelen Arınç, “Haberler geliyor bunlar henüz teyit edilmedi. Son gelişmelere göre IŞİD’in direnci kırıldı ve Kobanê’ye terk ettiği yönünde haberler geliyor. Türkiye’nin bu konuda olumlu bir rolü olduğunu umarım unutmazlar” dedi. Kürtlerin “Bijî Obama” dediğini savunan Arınç, “Biji serok Obama diye bağıracaklarına Türkiye’nin her konuda bu işgale karşı oradaki insanlara nasıl desteğini olduğunu hatırlayanlar umarım çıkar. Terör örgütlerin yenilmesini, masum halk üzerindeki etkisinin azalmasını her zama sevinçle karşılarız” şeklinde konuştu.

(dn/kk)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here