Anasayfa Forum Artvin HDP adayları Hopa’da Tanıtıldı.

Artvin HDP adayları Hopa’da Tanıtıldı.

Paylaş

Artvin Hopa ilçe örgütü adaylarını tanıttı. Hopa Belediyesi’nin yer vermemesi nedeniyle HDP ilçesinde yapılan aday tanıtım toplantısında, belediyenin tutumu protesto edildi.

HDP’nin Karadeniz’de yaptığı seçim çalışmalarında çeşitli provokasyonlarla karşılaşıldığı belirtilen açıklamada, hem seçimlere güçlü girebilmek hem de provokasyonlara göğüs gerebilmek için yapılan ittifakların önemli olduğu belirtildi. 7 Haziran seçimlerinin 400 milletvekili isteyen AKP ile “Başkanlık vermeyeceğiz” diyen HDP arasında geçeceği vurgulanan açıklamada, barajı geçmenin önemine vurgu yapıldı.

Aday adayları tanıtım toplantısında konuşan HDP Artvin İl Eş Başkanı Yılmaz Topaloğu, “Bu seçimler ülkenin demokratikleşmesi, özgürleşmesi ile 400 milletvekili çıkarıp başkanlık  sistemine geçmek isteyenler arsında geçecek” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi tarafından HDP’den aday adayı gösterilen Casim Cihan, ilk defa seçimi önemli bulduğu için aday adaylık başvurusunu yaptığını kaydetti.

EMEP tarafından aday aday gösterilen Hasan Azaklı aday adaylığından çekildiğini belirterek, seçim çalışmalara katılarak adaylar için çalışacağını ifade etti.

Celal Osmanoğlu da HDP projesinin önemli bulduğunu ve bundan dolayı aday adayı olduğunu anlatarak, “Karadeniz’in tek tipleştirildiği yerde Lazların, Hemşinlilerin,Gürcülerin, Poşaların olduğu yerden adayım” dedi.
Bir diğer aday adayı Recep Demirci de, HDP projesini Artvin’de anlatmak için aday adayı olduğunu kaydetti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here