Anasayfa Emek Asistan hekimler iş bıraktı

Asistan hekimler iş bıraktı

Paylaş

 Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan asistan hekimler, döner sermaye kesintilerine son verilmesi ve sabit ödemelerin yapılması için 1 günlük greve gitti.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan asistan hekimler, yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için 1 günlük greve gitti. Çok sayıda sağlık çalışanın katıldığı eylem öncesi hastane bahçesinde açıklama yapıldı. Hastane bahçesine “Sağlığımız, iş güvencemiz ve geleceğimiz için grevdeyiz” ve “Güvenli bir gelecek için emeğimize, toplum sağlığı için eğitimimize sahip çıkıyoruz” pankartlarını asan hekimlere, SES İzmir Şubesi ve İzmir Tabip Odası temsilcileri de destek verdi. Asistanlar adına açıklama yapan Çağrı Dursun, iş yüklerinin giderek arttığına dikkat çekerek, hastanede sağlıklı bir eğitim almak istediklerini söyledi. Dursun, emeklerinin karşılığını alamadıklarını dile getirdi.

Çağrı, döner sermaye kesintilerine son verilmesini ve sabit ödemelerinin 2 katına çıkarılmasını talep ederek, taleplerinin kabul edilmediği takdirde eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here