Anasayfa Haber ‘ateş serbest’ Katliam serbest anlamına geliyor. Tevriz bebek öldürüldü…

‘ateş serbest’ Katliam serbest anlamına geliyor. Tevriz bebek öldürüldü…

Paylaş

 Adana’da polisler tarafından annesinin kucağında vurularak katledilen Tevriz Dora’nın annesi Kamile Dora, bebeğinin polis kurşunu ile katledildiğini belirtirken, görgü tanıkları, Tevriz bebeğin polislerin “Ateş serbest” emri sonrasında vurulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde, “Valilerim ve güvenlik güçlerim iyi kullanmalı” dediği İç Güvenlik Yasası can almaya devam ediyor. Seyhan ilçesine bağlı Denizli Semti Mithatpaşa Mahallesi’nde Ankara’daki katliamı protesto etmek isteyen halka saldırarak, ara sokaklarda ateş eden polislerin annesinin kucağında katlettiği 3 buçuk yaşındaki Tevriz Dora’nın annesi Kamile Dora ajansımız DİHA’ya konuştu. Polis saldırısından dolayı komşularının bahçesinde 3 yaşındaki çocuğuyla beklediğini belirten Dora, oğlunun bahçe kapısından kafasını dışarı çıkardığı sırada vurulduğunu aktardı.

 
 Kurşun kafasının arkasından girip alnından çıktı!Çocuğunun ellerinin arasından kaydığını belirten acılı anne Dora, Tevriz bebeğin yüzünün sokağa dönük olduğunu ve kurşunun kafasının sağ arka tarafından girerek ön tarafından çıktığını söyledi. Bebeğinin vurulmasının ardından şoka girdiğini kaydeden anne Dora, çocuğunun polis kurşunu ile vurulduğunu belirtrek, faillerin ortaya çıkarılmasını istedi.

‘Polisin ateş serbest talimatı ile bebek vuruldu’

Öte yandan güvenlik gerekçesi ile isimlerini vermek istemeyen görgü tanıkları 21.30 ile 22.00 sularında polis saldırısından dolayı eve gitmeye çalıştığını, giderken sokağın başında bir akrep tipi zırhlı araç gördüğünü kaydetti. Görgü tanığı, aracın içinden silahlı kişilerin indiğini ve ara sokaklara girdiklerini sırada ‘ateş serbest’ emri ile silah seslerinin yükseldiğini aktardı. Tevriz bebeğin vurulduğu sırada misafirlikte olduğunu aktaran bir başka görgü tanığı ise, pencereden Tevriz bebeğin vurulduğunu ve annesinin de üzerine kapandığını ana şahitlik ettiğini söyledi. Kendisinin hemen dışarı çıkarak, anneyi kaldırmak için hareket ettiğini aktaran görgü tanığı, polislerin iki el daha ateş ettiklerini ve kurşunların kafalarının üstünden geçtiğini dile getirdi.

Kısa boylu, kel ve kilolu bir polis!

Olayın yaşandığı sırada İsmetpaşa Caddesi üzerinde 4 akrep ile 2 adet TOMA aracı olduğunu aktaran bir başka görgü tanığı ise, kısa boylu, kel ve kilolu bir polisin ‘vur’ emri verdikten sonra silah seslerinin yükseldiğini söyledi. Görgü tanığı aynı zamanda her sokak başında iki polisin durduğunu ve bir polisin çömeldiğini diğerinin ayakta durarak beklediklerini vurgulayarak, bazı polislerin ise sokağa girerek ateş edip çıktıklarını ifade etti. Bir başka görgü tanığı ise, ‘ateş serbest’ emri geldikten sonra ateş edildiği sırada Tevriz bebeğin vurulduğunu belirtti. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here