Anasayfa Haber Ayvalıtaş davası öncesi gerginlik

Ayvalıtaş davası öncesi gerginlik

Paylaş

Gezi Parkı direnişi sırasında, 1 Mayıs Mahallesi TEM otoyolunda hızla gelen iki aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümü ile ilgili açılan davanın duruşması öncesinde baba Ali Ayvalıtaş, güvenlik görevlileri ile yaşanan gerginlik sırasında fenalaştı.

Gezi Parkı direnişi sırasında, 1 Mayıs Mahallesi TEM otoyolunda hızla gelen iki aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümü ile ilgili açılan davanın Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’nde görülecek 6’ncı duruşması öncesinde, Ayvalıtaş ailesi ve güvenlik görevlileri arasında gerginlik çıktı. Duruşmanın yapılacağı salona girmek isteyen Ayvalıtaş ailesi ve yakınları, salonda bulunan güvenlik görevlileri tarafından “duruşmanın başlamadığı” gerekçesiyle engellendi. İçeri alınmayan Ayvalıtaş ailesi ve güvenlik görevlileri arasında yaşanan gerginlik sırasında Mehmet Ayvalıtaş’ın babası Ali Ayvalıtaş fenalaştı.

Öte yandan duruşmayı izlemek için adliye önünde bekleyen bir gruba da polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Yaşanan müdahalenin ardından mahkeme salonunun bulunduğu kat polis tarafından ablukaya alınırken, adliye bahçesi de çok sayıda polis tarafından çembere alındı. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here