Anasayfa Haber Balyoz davasında bütün sanıklar için beraat kararı!

Balyoz davasında bütün sanıklar için beraat kararı!

Paylaş
 Yeniden görülen Balyoz Davası’nda mahkeme, Çetin Doğan, Engin Alan, Özden örnek, Dursun Çiçek, İbrahim Fırtına’nın da aralarında bulunduğu 236 sanık beraat etti.. Balyoz Davası’nda mahkemenin verdiği “tüm sanıklar için beraat” kararı solonda bulunan sanık ve yakınlarının alkışlarıyla karşılandı.
 Yeniden görülen Balyoz Davası’nda mahkeme, 236 sanık için beraat kararını “sanıkların yüklenen suçları işlediği sabit olmadığı” gerekçesiyle verdi. Tüm sanıklar için “beraat” kararı veren Balyoz Davası’nda mahkeme, dijital delillerde sahtecilik iddiasına ilişkin suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.Genelkurmay Başkanlığı, dün 236 sanığın beraat ettiği Balyoz Davası ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “beraat eden personelin sevincinin paylaşıldığı ve TSK’yı derinden yaralayan kişilerin tespit edilmelerinin ve adil bir yargılama sonucunda hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarının beklendiği” belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı ayrıca dün rehin alınması sonrası öldürülen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesine, yargı camiasına ve Türk hakına başsağlığı diledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here