Anasayfa Forum Barış Mitingi için Adana ve Mersin’de çağrılar yapıldı  

Barış Mitingi için Adana ve Mersin’de çağrılar yapıldı  

Paylaş

– Çukurova’da bulunan emek ve demokrasi güçleri, 10 Ekim günü Ankara’da düzenlenecek olan Barış Mitingi’ne katılım çağrısı yaptı.

Ankara’da 10 Ekim günü düzenlenecek Barış Mitingi için Adana’da çağrı yapmak isteyen aralarında HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın da bulunduğu emek ve demokrasi güçleri, polis saldırısına maruz kaldı. Müdahale sırasında gözaltına alınan 4 kişi, Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Yapılan saldırı üzerine İnönü Parkı’nda oturma eylemine geçen kitle, burada basın açıklamasında bulundu.

DİSK Genel-İş 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu, yaptığı açıklamada yapılan polis saldırısını kınayarak, herkesi Ankara’daki mitinge davet etti. HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş ise saldırı sırasında kendisinin de polis tarafından darp edildiğini söyledi. Beştaş, yürüyüş ve basın açıklaması haklarının engellenemeyeceğini söyleyerek, saldırıyı kınadı.

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mersin Şubesi üyeleri de Mersin Forum önünde 10 Ekim mitingine dair çağrıda bulundu.

“İnadına eşitlik, özgürlük ve barış” pankartının açıldığı açıklamada konuşan BES Şube Başkanı Yusuf Kaya, AKP’nin 7 Haziran yenilgisinden sonra Türkiye halklarına kan kusturduğunu dile getirdi. Kaya, “Türkiye halklarına savaşı reva görenler döktüğü kanlarda boğulacaktır” dedi. Kürdistan’da yaşanan katliamlara da dikkat çeken Kaya, “İnsanlık yerlerde sürükleniyor. Ya onurlu bir barışa imza atacağız ya da barış için direneceğiz” diye konuştu. Açıklama alkışlarla son buldu.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here