Anasayfa Haber  BARIŞ MÜCADELESİNDE KAYBETTİĞİMİZ NİYAZİ BÜYÜKSÜTÇÜ UĞURLANDI

 BARIŞ MÜCADELESİNDE KAYBETTİĞİMİZ NİYAZİ BÜYÜKSÜTÇÜ UĞURLANDI

Paylaş

Ankara Barış mitinginde hainlerin patlattığı bomba kurbanlarından Mudurnu Sarıyer köyünden Niyazi Büyüksütçü toprağa verildi.

Hainler Ankara barış mitingini kana buladı. Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamında yüzü aşkın insan hayatını kaybetti.

Katliam kurbanlarından Niyazi Büyüksütçü’nün parçalanan cesedi Numune hastanesi morgunda eşi tarafından teşhis edildi.

Mudurnu Sarıyer köyünden olan Niyazi Büyüksütçü’nün cenazesi bugün öğle namazından sonra Sarıyer köy mezarlığına defnedildi.

Gözyaşları ile uğurlanan Büyüksütçü’nün cenazesine görev yaptığı il ve ilçelerden gelen çok sayıda arkadaşı, dostu ve köylüleri katıldı.

HER YANDAN DOSTLARI GELDİLER

kesk

Gebze, Alanya, İzmit, Bolu, Mudurnu’dan çok sayıda katılan dostları köylülerinin yanı sıra, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi genel başkanı Naci Sönmez, KESK eski genel başkanı Sami Evren, Mudurnu belediye başkanı Mehmet İnegöl, Mudurnu eski belediye başkanı Mehmet Karakaşoğlu, Zonguldak Maden İşçileri eski genel başkanı Sabri Cebecik, Bolu Eğitim sen başkanı Erkan Korkmaz  hazır bulundular.

Efsanevi Fatsa belediye başkanı “terzi” Fikri Sönmez’in oğlu olan Naci Sönmez cenaze töreni sonra bir konuşma yaparak katliamı kınadı.

MEDYA 14-Bolu

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here