Anasayfa Haber Başakşehir’de HDP seçim aracına silahlı saldırı

Başakşehir’de HDP seçim aracına silahlı saldırı

Paylaş

Başak Mahallesi’nde stant çalışmasından dönen HDP’lileri taşıyan HDP seçim aracı, Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde silahlı saldırıya uğradı. Görgü tanıkları seyir halindeki araca Renault Clio marka beyaz bir araçtan 4 el ateş edildiğini belirtirken, araca, karakola bir buçuk kilometre uzaklıkta bulunan caddede ikici kez silahla ateş açıldı.

Başakşehir Başak Mahallesi’nde stant çalışmasından dönen HDP’lileri taşıyan HDP seçim aracı, Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde silahlı saldırıya uğradı. 20 kişinin içinde bulunduğu araca, Renault Clio marka beyaz bir araçtan 4 el ateş edildiği öğrenildi. Konuya ilişkin bilgi veren Başakşehir İlçe Seçim Komisyonu üyesi Leyla Aktaş, stant çalışmasından dönerken, karakolun önünde saldırının gerçekleştirildiğini söyledi. Bindikleri seçim aracına 4 el ateş edildiğini, ardından da aracın altında ses bombası atıldığını belirten Aktaş, “O karakolun önünden geçiyorduk. Ateş edildikten sonra ses bombası atılınca durmak zorunda kaldık” dedi. Saldırının ardından araçtan inerek karakola geçtiklerini söyleyen Aktaş, polislerin kendilerine saldırıyla ilgili herhangi bir şey yapamayacaklarını ve aracın plakasının tespit edilemeyeceği cevabını verdiğini aktararak, “Etrafımızda MOBESE kameraları vardı. Sonuçta karakolun önü. Ama polisler bir şey yapamayacaklarını, aracın plakasını tespit edemeyeceklerini söylediler” dedi.

Karakoldan ayrıldıktan yaklaşık bir buçuk kilometre sonra yeniden silahla araca 2 el ateş edildiğini söyleyen Aktaş, “Bu kez yol kenarından ateş açıldı. Ateş edenler bu kez araçla değil, yol kenarında iki el ateş etti” dedi. Saldırıda şans eseri kimsenin yaralanmadığı belirtildi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here