Anasayfa Haber Batman’da gerçekleştirilen Newroz kutlamasına polis saldırdı.

Batman’da gerçekleştirilen Newroz kutlamasına polis saldırdı.

Paylaş

Batman’da gerçekleştirilen Newroz kutlamasına polis, gaz bombaları ve plastik mermilerle müdahale etti. Müdahalede çok sayıda kişi yaralı var.

Batman’da gerçekleştirilen Newroz kutlaması sırasında alana sığmayan kalabalık, alanın yanında buluna Batman Şehirlerarası Otogar’a geçerek ateş yaktı. Bunu gerekçe gösteren polis, kalabalığa tazyikli su, gaz bombaları ve plastik mermi ile saldırdı. Polis, kutlamanın yapıldığı alana da gaz bombaları atarken, alanda bulunan çok sayıda kişi yaralandı. Alanda bulunan kitle ise, müdahalenin olduğu alana doğru yürüyüşe geçti.

Batman’daki Newroz kutlamasında alana sığmayan kalabalık, alanın yanında bulunan Batman Şehirlerarası Otogar’a geçerek ateş yaktı.

Bunun üzerine polis kalabalığa tazyikli su, gaz bombaları ve plastik mermi ile saldırdı.

Kutlamanın yapıldığı alana da gaz bombaları atıldı, alanda bulunan çok sayıda kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Polisin saldırısına gençler taşlarla karşılık verdi.

510

Akat Ata: Provokasyon

Sahneden sık sık alandakileri provokasyona gelmemeleri yönünde uyarıda bulunan HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata polisin saldırısına tepki gösterdi.

Akat Ata polisin sabahın erken saatlerinden itibaren saldırgan ve provokatif bir tavır takındığını ifade etti.

“Diyarbakır Newrozu’nu hedef alarak, bugün Batman Newrozu’nda 100 bin kişinin ortasına gaz bombaları atıldı. Bu açık bir provokasyondur, ama halkımız daha önce olduğu gibi bu provokasyona da gelmeyecektir ve direnişiyle boşa çıkaracaktır.” (YY)Bianet ve diha nın haberi

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here