Anasayfa Haber Besime Konca tutuklandı

Besime Konca tutuklandı

Paylaş

BATMAN – HDP Kadın Meclisi Sözcüsü ve Siirt Milletvekili Besime Konca, Batman Havalimanı’nda gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Ankara’da gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı 1’inci Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılan, ancak savcılığın itirazı ile 13 Aralık 2016 tarihinde tutuklanan  HDP Kadın Meclisi Sözcüsü ve Siirt Milletvekili Besime Konca, Batman 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3 Mayıs günü görülen duruşmada adli kontrol şartı ile tahliye edildi.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tahliye kararına itiraz etmesi üzerine dosyayı değerlendiren üst mahkeme konumundaki Batman 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, 8 Mayıs günü Besime hakkında tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkardı.

Besime , bugün sabah saatlerinde Batman Havalimanı’nda gözaltına alındı. Batman Adliyesi’ne sevk edilen Besime hakkında “örgüte üye olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddialarından dolayı 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Besime çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

dihaber

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here