Anasayfa Kültür-Sanat Bir çocuğun renksiz rüyaları vizyonda

Bir çocuğun renksiz rüyaları vizyonda

Paylaş

Ankara Film Festivali’nde 6 ödül birden alan ve İstanbul Film Festivali’nde mansiyon kazanan ‘Hevno Bêreng/Renksiz Rüya’ ve Liv Taylor’ın rol aldığı ‘Yabani’ haftanın öne çıkan filmleri.


LOS ANGELAS’TA GİZLİ GÖREV

Bruce Willis, John Goodman, Jason Momoa gibi isimler, komedi ve maceranın içiçe geçtiği bir filmde buluştular.

Aksiyon türünün başarılı yönetmeni Mark Cullen imzasını taşıyan filmde köpeğini kaçıran bir çetenin peşine düşen özel dedektif Steve Ford’un macerası anlatılıyor.

HEVNO BÊRENG/RENKSİZ RÜYA

İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde mansiyon alan ve Ankara Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, Onat Kutlar En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Özgün Müzik, SİYAD En İyi Film Ödülü olmak üzere 6 dalda ödül kazanan Mehmet Ali Konar imzalı “Hevno Bêreng/Renksiz Rüya” Başka Sinema kapsamında vizyonda. Dünyanın en güzel çocuklarından biri olduğunu düşündüğüm Civan Güney Tunç, performansıyla da büyülüyor. 90’ların politik ortamının fonunda gelişen hikayede Bilal Bulut, Orhan Alıcı, Cuma Karaaslan, Midas Muhammed, Sevgi Yusufoğlu rol alıyor.

YABANİ

Babası olarak bildiği bir adam tarafından evlerinin tavan arasında büyütülen bir genç kız düşünün. Sonrası hayal edebecileğimizden çok farklı gelişiyor. Bu süprizli filmde, sevenlerinin mutlu olacağı bir haber, Liv Tyler da var. Fritz Böhm’ün yönettiği filmde Bel Powley başrolde.

ANTİ SOSYAL

2013 yapımı ilk filmin devamı niteliğindeki Antisosyal 2 yine Cody Calahan tarafından yönetiliyor. Bebeği kaçırılan ve yıllar geçse de aramaktan vazgeçmeyen Sam’in başına gelen korkunç olaylar anlatılıyor. Michelle Mylett’in başrolünde yer aldığı filmin Steph Copeland tarafından bestelenen müziklerine dikkat çekiyor.

İKİ KAFADAR

Birbirine taban tabana zıt Bob ve Max’in uzaylılara karşı verdiği komik mücadeleyi anlatan animasyon İki Kafadar Victor Azeev imzasını taşıyor.

İYİ Kİ DOĞDUN ABLA

Dram türündeki İyi ki Doğdun Abla Ferit, Feriz ve Ferda isimli üç kardeşin zamanla kaosa dönüşen ilişkisini mercek altına alıyor. Esin Civangil, Metin Keçeci ve İzel Çeliköz’ün rol aldığı filmi Onur Öğden yönetiyor.

DÜĞÜM SALONU

İkinci kez vizyonda bu hafta: Düğüm Salonu! Yanyana iki düğün salonu. Başkalarıyla evlenen iki eski sevgili. Karışan çiftler, çılgın aileler, kapanmayan hesaplar vs. BKM Mutfak’ta parlayan isimlerden Şahin Irmak’ın senaryosuna imza attığı ilk sinema filmi, Hakan Algül tarafından beyazperdeye aktarılıyor. Şahin Irmak, İrem Sak, Emre Karayel gibi isimleri buluşturan filmde Gonca Vuslateri ve Nilgün Belgün’e dikkat! Anne – kızı canlandıran ikili, uyumları ve absürt komiklikleriyle filmin yıldızları. BKM Mutfak ruhunu taşıyan film, bir aksilikler komedyası.

https://youtu.be/X04-Vxl3hKw

Cesur Doğan, Mehtap Yılmaz, Senem Kuyucuoğlu ve Levent İnanır’ın rol aldığı Hadi Ya, bir film çekmek için yola çıkan Haydar’ın başına gelen türlü aksiliklerin komedisini beyazperdeye taşıyor. Filmi Vecihi Ener yönetiyor.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here