Anasayfa Haber Bismil’de 8 yaşındaki Elif Bugün okula gitmeyecek ..!

Bismil’de 8 yaşındaki Elif Bugün okula gitmeyecek ..!

Paylaş

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, oturdukları eve bomba isabet eden Şimşek Ailesi’nin küçük kızı 8 yaşındaki Elif Şimşek hayatını kaybederken, Pelda, Avaşîn, Bedia, Ahmet ve Mehmet Şimşek adlı kişiler yaralandı. Ahmet, Mehmet ve Pelda Şimşek Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, Bedia ve Avaşîn Şimşek ise Bismil Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Elif Şimşek’in cenazesi ise Bismil Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

DİHA, asker ve polislerin etrafa rastgele ateş etmeye devam ettiğini ve bölgede çok fazla yaralı olduğunu aktardı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ise yaptığı yazılı açıklamada, Bismil’de yapılan roketatarlı saldırı sonucunda bir kız çocuğunun hayatını kaybettiğini ve 5 kişinin yaralandığını belirtti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan açıklama şöyle:

“27.09.2015 günü saat 18.00 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarının yol kapama eylemlerine müdahale amacıyla görevlendirilen Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait zırhlı kobra araca yönelik yapılan roketatarlı saldırının Dumlupınar Mahallesi Memozin Bulvarı üzerindeki sivil vatandaşların oturduğu üç katlı bir evin orta katına isabet etmesi üzerine 2006 doğumlu bir kız çocuğu hayatını kaybetti ve 5 şahıs yaralandı. Yaralanan şahıslar sağlık ekiplerince ilimizdeki hastanelere sevk edildi. Konu ile ilgili tahkikata devam edilmekte olup bölücü terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalara devam edilecektir.”t24

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here