Anasayfa Haber Bismil’de önce yasak sonra katliam

Bismil’de önce yasak sonra katliam

Paylaş

DİYARBAKIR (DİHA) – Kürdistan’ın diğer kentlerinde olduğu gibi Bismil’de de sokağa çıkma yasağından sonra katliam yapıldı. Avaşin Mahallesi’nde halkın üzerine ateş açan polis, Şimşek ailesine ait eve bomba attı. Bombalama sonucu 8 yaşındaki Elif Şimşek adlı çocuk yaşamını yitirdi, Şimşek ailesinden 5 kişi de yaralandı.
3
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde “sokağa çıkma yasağı” ile sıkıyönetim uygulamasına geçen polis ve askerler tarafından Avaşin, Rojava ve Zap mahallelerini ablukaya alarak, halkın üzerine ateş açıldığı belirtildi. Yüksek binaları konuşlandırılan keskin nişancılar ise sivilleri hedef alırken, polis Avaşin (Dumlupınar) Mahallesi’nde Şimşek ailesine ait eve bomba attı. Bombalama sonucu evde bulunan 8 yaşındaki Elif Şimşek katledilirken, Pelda, Avaşîn, Bedia, Ahmet ve Mehmet Şimşek adlı kişiler yaralandı. Ahmet, Mehmet ve Pelda Şimşek adlı yurttaşlar Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, Bedia ve Avaşîn adlı yurttaşlar da Bismil Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Katledilen Elif Şimşek’in cenazesi ise Bismil Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

4

Mahalleyi ablukaya alan asker ve polisler etrafa rastgele ateş etmeye devam ederken, yaralıların çok fazla olduğu belirtildi.2

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here