Anasayfa Haber ”Biz erkek değiliz” eylemi erkeklerin etek giymesiyle devam etti

”Biz erkek değiliz” eylemi erkeklerin etek giymesiyle devam etti

Paylaş

 

İSTANBUL (DİHA) – Kadına yönelik şiddete karşı tepki göstermek amacıyla sosyal medya üzerinde örgütlenen erkekler, etek giyerek İstiklal Caddesi’nde yürüdü.

Özgecan Aslan’ın katledilmesinin ardından kadına yönelik şiddete karşı eylemlere bir destek de sosyal medya üzerinden örgütlenen erkeklerden geldi. Sosyal medyadan “Tüm kadınlar için mini etekle yürüyorum” sloganıyla yapılan eylem çağrısı üzerine çok sayıda erkek yürüyüş için Taksim Tünel Meydanı’nda biraraya geldi. Galatasaray Lisesi’ne doğru ellerinde “Kadın cinayetleri politiktir”, ” Meclis toplansın acil önlem alınsın” dövizleri açarak ve attıkları ” Erkek vuruyor devlet koruyor”, ” Kadına uzanan eller kırılsın” ve ” Özgecanlar burada devlet nerede” sloganları ile yürüyen erkeklere kadınlar da destek verdi.
680x680nc-ist-210214-erkekler-etekli-eylem2
Galatasaray Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından konuşan tiyatro oyuncusu Murat Akdağ, eril zihniyetin kendilerini de boğduğunu ve bu zihniyetten kurtulmak gerektiğini söyledi. Akdağ, “Erkekliğin kötü bir şey olduğunu ben komutanımdan, ailemden hayatımdan gördüm. Eril zihniyet hepimizi etkiliyor” dedi.

680x680nc-ist-210214-erkekler-etekli-eylem3

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here