Anasayfa Haber biz’ler bulutuz,biz’ler yoldaşız,biz’ler yağmuruz,bizler neşe,biz’ler öğrenci,biz’ler işçi,biz’ler kadın,biz’ler aşk,biz’ler güneşiz

biz’ler bulutuz,biz’ler yoldaşız,biz’ler yağmuruz,bizler neşe,biz’ler öğrenci,biz’ler işçi,biz’ler kadın,biz’ler aşk,biz’ler güneşiz

Paylaş

 

HDP’nin adaylarını tanıtacağı toplantıya sadece adaylar davet edilmesine rağmen yoğun katılımdan dolayı başlayamıyor. Adayların renkli görüntüler oluşturduğu salonda HDP’nin farklılıkları, kadın ve genç adayları yoğun ilgi görüyor. Salonda “aday olmayanların” salon dışına çıkması yönünde anonslar yapılırken, toplantının başlatılması için çaba sarf ediliyor.

10173541_1605622276319503_3466062326846080333_n

HDP’nin toplumun bütün renklerini kapsayan milletvekili aday listesinin netleşmesinin ardından adaylar görücüye çıkıyor. HDP’nin İnşaat Mühendisleri Odası’nda (İMO) yaptığı tanıtım toplantısına adaylarının çoğunluğu katıldı. Salonda sarı, kırmızı, yeşil, beyaz, mor
renklerde parti bayrakları ve HDP logolarının olduğu salona uygun ışıklandırmalar yer aldı.

Basının yoğun ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında sahnenin arka fonu HDP’nin bayrakları ve renkleri ile süslendi. Tanıtım toplantısında Kürtçe, Türkçe, Arapça, Ermenice, Lazca, İngilizce ve değişik dillerde şarkılar çalındı.

Polislerin yerini davulcular aldı

HDP’nin aday tanıtımlarında önceki dönemlerin aksine diğer siyasi partilerin aday tanıtımlarında görmeye alışık olduğumuz davulcular salon önünde bekleyerek gelen giden adaylara davul çalmaları ve bahşiş istemeleri dikkat çekti. Daha önce HDP geleneğinden gelen partilerin benzer etkinliklerinde sivil ve resmi polislerin yerini bu kez davulcuların alması son derece dikkat çekti.

Ayrıca HDP’nin adaylarındaki kadın temsiliyetinin yoğunluğu salona da yansıdı. Değişik yaş gruplarından kadınların renkli kıyafetleriyle salonda yer alması renkli görüntülere neden oldu.

Öte yandan basın HDP’nin farklıklarını yansıtan adaylarına yoğun ilgi gösterdi. Dengir Mir Mehmet Fırat, Celal Doğan, Dilek Öcalan, Garo Paylan, Pınar Aydınlar, Osman Baydemir, Hüda Kaya, Sırrı Süreyya Önder, genç adaylar, farklılıklar, kadın adaylar ve eşbaşkanlar basının en fazla ilgi gösterdiği adaylar arasında yer aldı.

Yine tanıtım toplantısına yoğun ilgiden dolayı adaylar salona yerleşemedi. Toplantı için sadece adaylar çağrılırken, katılımcılarla birlikte yaklaşık bin kişi tanıtım toplantısının
olduğu salona geldi ve yaklaşık 600 kişilik salonda ciddi bir sıkışma yaşandı. Adayların yerleşememesinden dolayı program başlayamadı ve sık sık “aday olmayanların” toplantıyı fuayeden izlemesi anonsları yapıldı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here