Anasayfa Haber Bombalı saldırıda yaralanan yüzlerce yurttaş, ambulanslarla sandık başına gitti..

Bombalı saldırıda yaralanan yüzlerce yurttaş, ambulanslarla sandık başına gitti..

Paylaş

HDP’nin Diyarbakır mitingine yönelik bombalı saldırıda yaralanan yüzlerce yurttaş, ambulanslarla sandık başına gitti. Diyarbakır’ın bir çok köy ve ilçesinde oylarını kullanan yurttaşlar “Bir oy için saldırdılar. Gereken cevabı sandıkta verdik” mesajı verdi.

Diyarbakır’da devam eden oy kullanma işlemleri için kentte bulunan yurttaşlar yoğun bir şekilde sandık başına gitmeye devam ederken, Diyarbakır’da HDP mitingine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan yüzlerce yurttaş da oy kullanacakları sandıklara taşındı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere kentte bulunan hastanelerde tedavilerine devam edilen yaralı yurttaşlar, oy kullanma işlemlerinin başladığı sabah saatlerinden itibaren ambulanslarla oy kullanacakları okullara taşındı.

680x680nc-dyb-07-06-15-yarali-oy-kullandi1111

‘Bir oy için saldırdılar’

Yaşanan patlamada iki ayağı ve sağ kolu kırılan Mehmet Şah Tangöner isimli yurttaş, tedavi gördüğü Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Diyarbakır’ın Bismil ilçesine giderek oyunu kullandı. İktidarda kalmak isteyenlerin koltuklarını sağlama alabilmek için böyle bir saldırı gerçekleştirdiğini belirterek, “Bir oy için yüzlerce insanı bu şekilde yaradılar, katliam yapmak istediler. İnsanım diyen herkes sandığa gidip bunlara karşı oy kullanmalı” dedi.

‘Barış gelecekse sol kolumu da veririm’

Yaşanan patlamada sağ kol ve burnu kırılan ve Lice ilçesine bağlı Üçdamlar Köyüne giderek oyunu kullanan Alan Demir isimli yurttaş, “Barış için oradaydık. O patlama yaşanmasaydı, demokrasi açısından daha güzel olurdu. Bu patlamada sağ kolumu verdim eğer barış getirecekse sol kolumu da vermeye hazırım” dedi.

‘Gereken cevabı sandıkta verdik’
680x680nc-dyb-07-06-15-yarali-oy-kullandi6
Yaşanan patlamada iki kolu kırılan ve vücudunun bazı bölümlerinde yanıklar oluşan Hüseyin Toprak isimli yurttaş ise Diyarbakır’ın Beneklitaş (Hestiya) köyüne giderek oyunu kullandı. Ağır sağlık durumuna rağmen köye giden Toprak, “Kürt halkına dönük yapılan bu katliam girişimi karşılıksız kalmayacak. Gereken cevabı sandıkta verdik” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here