Anasayfa Haber Bu insanlık suçlusu polis hakkında soruşturma başlatılacak mı?

Bu insanlık suçlusu polis hakkında soruşturma başlatılacak mı?

Paylaş

 Özyönetim direnişini kıramayan devlet güçlerinin gözaltında infazlara başladığı Silopi’de, 2 yurttaşın işkence edilerek katlettiğine dair fotoğraflar, Twitter’da @galip0617 kullanıcısı bir polis tarafından paylaşıldı. İşlenen insanlık suçunu övünerek paylaşan Galip Korkmaz adlı polis, habere konu olmasının ardından kullanıcı ismini değiştirirken, Kürtleri ve HDP’yi hedef gösteren insanlık suçlusu polis hakkında bir soruşturma başlatılıp başlatılmayacağı merak konusu.

Halkın özyönetim direnişine karşı 19 gündür sıkıyönetim uygulamaları altında saldırıların devam ettiği Şırnak Silopi’de, devlet güçlerinin kaçırıp infaz etme yöntemi ile birlikte Nuh Mahallesi’ndeki evinden komşusuna gitmek üzere çıkan ve kendisinden 3 gündür haber alınamayan Necati Öden (18) isimli gencin ve 4 gündür kendisinden haber alınamayan 4 çocuk babası 55 yaşındaki İsmail Yevşan isimli yurttaşın işkenceyle katledildiği bir polisin sosyal medya üzerinden servis ettiği fotoğraflarla ortaya çıktı. Yevşan’ın cenazesine ait paylaşılan fotoğrafta başından vurulduğu, boynunda ip olduğu ve başında da asker ve polislerin beklediği görüldü.

İnsanlığa karşı suç işliyor

Twitter’da @galip0617 kullanıcı ismini kullanan ve gerçek ismi Galip Korkmaz olan polis memuru, fotoğrafları, “Silopi’de leş var vuran eller dert görmesin ateşiniz bol olsun hainler” ifadeleriyle paylaşarak insanlığa karşı işlenmiş bir suça imza attı.

Deşifre olunca ismini değiştirdi

Twitter hesabı Kürtlere ve HDP’ye dönük nefret söylemleri ve ırkçılıkla dolu olan polis memuru Galip Korkmaz, DİHA’nın işkence ile katledilen yurttaşlara dair yaptığı habere konu olmasının ardından Twitter’da görünen fotoğrafını kaldırdı ve Galip Korkmaz olarak görünen gerçek ismi yerine de “galipp” ifadesini koydu.

Paylaşımlarının tamamı insanlık suçu ve nefret söylemi

Her gün sosyal medya üzerindeki paylaşımları nedeniyle onlarca kişiye soruşturma açıldığı şu günlerde her paylaşımı insanlığa karşı işlenmiş bir suç olan Galip Korkmaz adlı polis, sosyal medyada rahatça ırkçılık yapmaya devam etti. Hesabında katledilen sivillerden “leş” diye bahseden polis, paylaşımlarında Kürt halkına ve HDP’ye hakaret etmekten de geri durmadı. HDP’li vekillere “vekil görünümlü alçaklar”, barış çağrısı yapan aydınlara da “sanatçı görünümlü köpekler” ifadelerini kullanan polis, Sur’da çekilen asker fotoğraflarını ise “Vatanını bilmeyenlere ne olduğunu öğretmeye baş koydum” ifadeleri ile paylaştı.

HDP’lileri hedef gösterdi

Korkmaz, HDP Urfa Milletvekili Dilek Öcalan’ın fotoğrafını da “Şehitlerimin katilinin yeğeni Meclis’te askerler esas duruşta bu mu demokrasi” ifadesi ile paylaştı. Paylaşımlarındaki ifadeden Çanakkale’de görev yaptığı anlaşılan polis memurunun Çanakkale’deki HDP’lileri de fotoğraflarını yayınlayarak saldırılara hedef yaptı. Korkmaz, son olarak ise HDP Bergama İlçe Eşbaşkanı’nın fotoğrafını “Bu şerefsizi herkes görsün bilsin tanısın içimizdeki hain PKK” yandaşı ifadeleriyle hedef gösterdi. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here