Bu savaşı durdurun..! Van’da 6 asker öldü,3 asker yaralı.

Paylaş

Özgürlükçü sol : Savaş tırmanıyor,insanlarımız ölüyor, ölümler haber bültenlerinde sıradan olaylar gibi verilmeye başlandı, barıştan her geçen gün uzaklaşılıyor.Van’da patlama; 6 asker öldü, 3 asker yaralandı.Yaralılar helikopterle hastanede tedavi altına alınırken, bölgede başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

Van’ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi arasında bulunan Tendürek bölgesinde araçların ateşe verilmesini ardından bölgeye çok sayıda asker sevk edildi.

DHA’nın haberine göre, yola el yapımı patlayıcı yerleştiren PKK’lılar, saat 17.00 sıralarında zırhlı araç geçerken bombayı uzaktan kumandayla patlattı.

Ardından da PKK’liler zırhlı araçlara roketatarla ateş açtı. Çatışmada alınan ilk bilgilere aralarında bir binbaşının da bulunduğu 5 asker öldü, 3 asker de yaralandı.

Yaralılar helikopterle Van’a getirilerek hastanede tedavi altına alındı. Bölgede başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

DİHA ‘nın haberine göre:680x350cc-wan-patlama

Wan’ın Ebax ilçesi Tendürek Dağı’nda operasyona çıkan askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında önce patlama yaşandı, sonra çatışma çıktı. İlk bilgilere göre, 1’i binbaşı 6 asker yaşamını yitirdi, 3 asker de yaralandı.

Wan’ın Ebax (Çaldıran) ile Agirî’nın Bazîd (Doğubayazıt) ilçeleri arasında bulunan ve Ebax’a yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Tendürek Dağı eteklerindeki Soğuksu bölgesinde operasyona çıkan askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamadan sonra çatışma çıktı. İlk bilgilere göre, 1’i binbaşı 6 askerin hayatını kaybetti, 3 asker de yaralandı. Yaralılar helikopterle Van’a getirilerek hastaneye kaldırılırken, bölgede başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here